PREVIEW: Zbrojovka míří na Julisku, kde změří síly s pražskou Duklou

PREVIEW: Zbrojovka míří na Julisku, kde změří síly s pražskou Duklou

B r n o - Pátým soupeřem Zbrojovky v letošní sezóně bude tuto sobotu pražská Dukla. Duel tabulkových sousedů má na Julisce výkop v 10:15 a přenášet jej budou kamery ČT Sport.

Brňané odcestují k utkání s ohledem na brzký čas výkopu již dnes po tréninku. V Brně zůstane Petr Pavlík, který musel pro zranění střídat v minulém utkání. "Ve čtvrtek začal s lehčím tréninkem a v pondělí by se k nám měl připojit," prozradil trenér Pavel Šustr. Ten už při pohárovém utkání na hřišti HFK Olomouc uvítal v zápasové nominaci navrátilce z marodky - Štepanovského s Pachlopníkem. "Počítáme s nimi, oba trénují naplno."

Dukla odstartovala sezónu domácí prohrou s Třincem, poté zvítězila na horké půdě v Hradci a v malém derby zdolala Žižkov. V zatím posledním utkání podlehla na hřišti Jihlavy brankou v samém závěru utkání 0:1. V tabulce je tým z Dejvic se šesti body šestý, o jednu příčku za Zbrojovkou. "Čeká nás bezesporu náročný zápas, jako každý v této soutěži. Dukla má kvalitní kádr a věřím, že by sobotní utkání mohlo mít vysokou úroveň. Pro nás je ale důležité především to, jakým způsobem se budeme prezentovat na hřišti my. Chceme uspět a bodovat," dodal Šustr.

Kádr Dukly prošel před sezónou pochopitelně určitou obměnou, odešli spíše zkušenější hráči a zůstalo dravé mládí. Třicítku překročil jediný borec na soupisce - gólman Rada. Ten zatím v ligové soutěži mezi tyčemi nenastoupil, všechny čtyři duely odchytal Matúš Hruška. Ani minutu nescházeli ještě Holík, Tetour, Piroch a Chlumecký, první dva jsou se dvěma góly zároveň nejlepšími střelci týmu. Jednou se trefili devatenáctiletý Krunert a Španěl Gonzáles, dalším cizincem na soupisce pak je záložník Doumbia z Pobřeží Slonoviny.

S pražským týmem se Zbrojovka utká po roční pauze. V zatím posledním vzájemném utkání se na Julisce radovala Dukla, na jaře 2018 zvítězila 2:1. V předchozí bitvě se na Srbské urodila bezbranková remíza. Poslední výhra na Julisce nese datum září 2015, tehdy Brňané otočili duel ve druhé půli dvěma góly Kuby Řezníčka.

další články

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!
Ostatní
30.09.2020 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!

B r n o - Pražil kávu, pracoval v jaderné elektrárně, teď se stará o tenisové kurty. A taky hrál...
U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně
Mládež
30.09.2020 | Martin Lísal

U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně

O p o č n o - Mladí Zbrojováci z týmu U10 se o víkendu vydali na kvalitně obsazený turnaj do...
Fanshop dočasně přechází na nový režim
Ostatní
29.09.2020 | Martin Lísal

Fanshop dočasně přechází na nový režim

B r n o - S ohledem na aktuální situaci a z preventivních důvodů přechází oficiální zbrojovácký...