PREVIEW: Zbrojovka se ve speciálních dresech utká s Líšní!

PREVIEW: Zbrojovka se ve speciálních dresech utká s Líšní!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se představí před svými fanoušky poprvé s nově složeným realizačním týmem. V pátek 27. září vyzvou v ADAX INVEST Areně Líšeň, hraje se od 17 hodin před kamerami ČT Sport. Do utkání naši hráči nastoupí ve speciálních dresech na podporu myšlenky darování krve.

Z dresů tak dočasně zmizí veškeré symboly A, B a O. Více o celé akci píšeme zde.

Zatímco náš soupeř v posledním utkání zdolal Spartu B, Zbrojováci se ze Žižkova vraceli bez bodů. Série proher přinesla změnu v realizačním týmu, kde kouče Klusáčka nahradili dosavadní asistenti Tomáš Polách a Josef Mucha. "Každý zápas je výzva, pro diváky to je prestižní, ale chystáme mužstvo především tak, aby zápas zvládlo. Od prvního tréninku jsme chtěli mužstvo nabudit. Všichni musíme být nastavení, že jdeme na hřiště bojovat a obětovat všechno pro úspěch," řekl před duelem Tomáš Polách, který převzal roli hlavního kouče.

Do sestavy se trenérům vrací Josef Koželuh, který si odpykal karetní trest. Návrat některého z marodů bohužel pravděpodobný není. "Věřím, že to všichni uchopíme správně a v pátek zvítězíme, ať budeme v jakékoliv sestavě," doplnil Polách.

Bývalo zvykem, že řada hráčů oblékala před vzájemným duelem dresy obou soupeřů. V kádru Zbrojovky už zbyl ovšem pouze jeden - Tomáš Smejkal, který tu hostoval z Jihlavy. Do jednoho duelu zasáhl ještě v rámci tehdejších střídavých startů Jakub Šural. V dresu Líšně nalezneme takových hráčů jedenáct, za všechny jmenujme Davida Paška a Milana Lutonského, kteří dohromady nastřádali v barvách Zbrojovky 240 prvoligových startů. A zapomínat nesmíme na trenéra Petra Maléře.

Vzájemných soutěžních zápasů nalezneme v historii poskrovnu, a téměř všechny jsou navíc čerstvé. V ročníku 2019/20 vyhrála Zbrojovka 2:0 a 2:1, o dva roky později zvítězila venku taktéž 2:1. V odvetě se ovšem poprvé radovala Líšeň, která vyhrála 3:1 a uštědřila Zbrojovce jedinou tehdejší domácí prohru. V roce 1952 v rámci krajského přeboru zvítězila Zbrojovka 3:2 a 3:0.

Vzájemná bilance: 4 zápasy (3 – 0 – 1), skóre 7:5.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Jakub Řezníček - Ondřej Ševčík (2 branky).

Prošli oběma kluby: Tomáš Smejkal - Vojtěch Marek, Vlastimil Veselý, David Pašek, Dmytro Džupenjuk, Ibrahim Aldin, Adrián Čermák, Pavel Sokol, Tom Ulbrich, Antonín Svoboda, Martin Tauš, Milan Lutonský, Petr Maléř (trenér).

Poslední vzájemný zápas: 18. 3. 2022, Zbrojovka - Líšeň 1:3. Branky: Řezníček - Pašek, Ševčík, Lutonský.

Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu čtyři pokladny ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou). Upozorňujeme, že s ohledem na zahájení výstavby nové haly pro míčové sporty bude provoz v areálu omezen a na krytou západní tribunu bude přístup možný pouze od ulice Srbská (podrobnosti zde).

Tak v pátek v ADAX INVEST Areně!

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...