PREVIEW: Zbrojovka vyzve na Strahově Vyšehrad, utkání můžete sledovat na Zbrojovka TV

PREVIEW: Zbrojovka vyzve na Strahově Vyšehrad, utkání můžete sledovat na Zbrojovka TV

B r n o - Už jen tři zápasy zbývají do konce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! Zbrojovka se nyní dvakrát po sobě představí venku, nejprve v sobotu 4. července od 17 hodin na Strahově proti Vyšehradu. Duel můžete sledovat živě na Zbrojovka TV.

Náš nejbližší soupeř je v tabulce na dvanácté pozici, zatopit ovšem umí i největším favoritům. O dva body obral díky bezgólové remíze Žižkov, Hradec Králové dokonce "Šemíci" porazili 2:0. "Už při pohledu na soupisku je jasné, že nás nečeká nic snadného. Vyšehrad má dobře poskládaný tým, zkušené hráče i mladé naděje, mají individuální kvalitu na stranách i ve středu hřiště. Musíme si s tím poradit a být maximálně koncentrovaní, pokud chceme uspět," dobře ví trenér Machálek.

A nemluví do větru. Devatenáctiletý talent Čvančara je s dvanácti góly o jedinou trefu za trojlístkem nejlepších střelců soutěže. V obraně najdeme známá jména - Nitrianského, Švejdíka či Jablonského, který v nedávné minulosti oblékal dres Zbrojovky. Bohatými zkušenostmi oplývá také záložník Milan Černý. Jak vidno, trenér Veselý má k dispozici hodně zajímavý tým.

Kouč Machálek má oproti minulému duelu poněkud bohatší výběr, co se sestavy týče. Vrací se vykartovaní Eismann, Šural a Sedlák. Ještě jeden zápas vynechá Adam Fousek. "Sestavu v hlavě mám, snad bude úspěšná," prozrazuje Machálek, který si zároveň neláme hlavu se situací v prvoligové skupině o záchranu. "Soustředíme se na to, co můžeme ovlivnit, a tím je boj o první místo. To je náš hlavní cíl, stát se vítězem soutěže, základní podmínkou je zvládnout zbylé zápasy. Dokud je šance, budeme se rvát."

Vyšehrad hrává své domácí zápasy na Strahově. Když se tu Zbrojovka představila naposledy, podlehla pražské Slavii, která v dočasném azylu slavila v roce 2017 titul. Nyní zdejší tribuny budou výrazně prázdnější, Vyšehrad na své zápasy pouští jen permanentkáře a partnery. "Pořád je to fotbalový chrám, velké a kvalitní hřiště. Domácí se prezentují kombinačním fotbalem, takže by utkání mohlo nabídnout zajímavou podívanou," doplnil Machálek.

další články

V sobotu se představíme v Jihlavě
A-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

V sobotu se představíme v Jihlavě

B r n o - Náročný týden plný dřiny zakončí Brňané třetím přípravným utkáním, v sobotu od 11 hodin...
Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi
B-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v...
Ostatní
07.08.2020 | Martin Lísal

"Kotel" se přesunuje do sektoru M

B r n o – Zástupci klubu včera v podvečerních hodinách absolvovali finální schůzku s představiteli...