PREVIEW: Zbrojovku čeká pohárový zápas s HFK Olomouc

PREVIEW: Zbrojovku čeká pohárový zápas s HFK Olomouc

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky vstoupí zítra do letošního ročníku MOL Cupu. V 1. kole je čeká duel na hřišti divizního týmu HFK Olomouc. Hraje se od 17 hodin, zápas přenášejí kamery ČT Sport.

S holickým soupeřem se Zbrojovka utká v krátké historii podruhé, před dvěma lety v rámci 2. kola prohrála 1:2. Nepěknou vzpomínku na tehdy třetiligový trávník si z té doby odnesli čtyři hráči současného kádru - Pavel Halouska, Petr Pavlík, Jan Sedlák a Jakub Přichystal.

Letošní sezónu rozjel náš soupeř solidně. V předkole poháru doma zdolali Olomoučtí favorizovaný Vyškov brankami Spurného a Stoklasy 2:0. O víkendu pak zvládli i první duel Divize E proti Skašticím. Pod výhrou 4:3 se podepsali opět Spurný, Vyskočil a dvakrát Bernatík.

Trenér Zbrojovky Pavel Šustr bude postrádat Juraje Kotulu (disciplinární trest za vyloučení) a Petra Pavlíka. Dvaatřicetiletý stoper odstoupil z pátečního utkání a zítra jej čeká kontrolní magnetická rezonance. "K dispozici naopak už máme Ondru Pachlopníka a Petera Štepanovského. Šanci v sestavě určitě dostanou i hráči, kteří toho zatím tolik neodehráli," řekl před utkáním kouč Pavel Šustr. "Věřím, že pohárové utkání zvládneme a zvítězíme."

Utkání se hraje na holickém stadionu (Staškova 652/28, mapa zde), vstupné na pohárové zápasy je 40 korun. Pro fanoušky Zbrojovky je zajištěno parkování před zadním vstupem na stadion za jižní tribunou (tribuna za jednou z branek), přístupný jim dle informací pořadatelů bude celý stadion. Zápas vysílá živě ČT Sport.

další články

Trenér Machálek po utkání s Líšní
A-tým
12.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání s Líšní

B r n o - Trenér Machálek nebyl navzdory dvěma výhrám po minulých přípravných duelech příliš...
Zbrojovka v přípravě podruhé padla, podlehla Líšni 2:3
A-tým
12.08.2020 | Daniel Král

Zbrojovka v přípravě podruhé padla, podlehla Líšni 2:3

B R N O - Zbrojovka ve čtvrtém přípravném utkání dvakrát dokázala vyrovnat skóre trefami Adama...
Zbrojováci na hostování - Vintr pomohl k výhře
Ostatní
12.08.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Vintr pomohl k výhře

B r n o - O víkendu už se rozběhly první fotbalové soutěže, v nichž svou roli hráli i Zbrojováci na...