Pašek, který ukončil domácí brankový půst: Gólů jsme mohli dát i víc

Pašek, který ukončil domácí brankový půst: Gólů jsme mohli dát i víc

B r n o – 317 minut. Přesně tak dlouho čekali fanoušci Zbrojovky od poslední trefy Moukanzy v podzimním zápase s Příbramí na domácí branku svého týmu. Toto dlouhé čekání utnul v sobotním utkání se Slavií David Pašek, položil tak základ k výhře 3:0.

Brněnský záložník se prosadil v 51. minutě zápasu střelou z otočky, která se otřela o jednoho z obránců hostí a skončila až za zády brankáře Berkovce. „Předcházela tomu výborná kombinace v rohu hřiště, Zub (Lukáš Zoubele, pozn. red.) mi to pak dal trošku pod nohu. Vystřelil jsem, střela byla lehce tečovaná, což mi trochu pomohlo,“ popsal gólovou trefu její autor.

Pětadvacetiletý hráč se pak vrátil k průběhu utkání. „V první půli nám scházel klid, už jsme strašně chtěli prolomit domácí neúspěšnost. Ve druhém poločase jsme byli o poznání klidnější, hlavně díky prvnímu gólu, nakonec jsme jich mohli dát ještě daleko víc. Jsem rád, že se to napotřetí povedlo.“ Rozdíl mezi výkony v jednotlivých dějstvích zřejmě tkvěl také v poločasové poradě v kabině. „Bavili jsme se hlavně o finálních fázích našich šancí,“ prozradil Pašek.

Utkání nesporně ovlivnilo také zranění slávistického kanonýra Milana Škody, který musel ve 28. minutě nuceně vystřídat. „Samozřejmě, že nám odchod Škody nahrál, přeci jenom je to nejlepší střelec ligy. Ale i když byl ještě na hřišti, kluci si ho výborně hlídali a on se do žádné šance nedostal,“ pochválil Pašek defenzivní činnost svých spoluhráčů, kteří ostatně Slavii nepustili k žádné střele na branku.

Podobně jako Josef Čtvrtníček, ani Pašek se nechtěl pouštět do soudů o jistotě udržení se v SYNOT lize. „Na to je ještě brzy, před námi je spousta zápasů. Máme to teď dobře rozjeté – čtyři zápasy bez porážky, potvrzení tří bodů z Teplic. Díky tomu jsme se teď posunuli do klidných vod tabulky,“ ohlédl se potěšeně za posledními úspěchy brněnského týmu. Ty podle něj nezastaví ani reprezentační pauza. „Musíme si odpočinout a pořádně se připravit na utkání v Liberci. To bude nesmírně těžký zápas.“

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...