Pavel Zavadil: Měli jsme dát dvě tři branky, dali jsme jedinou

Pavel Zavadil: Měli jsme dát dvě tři branky, dali jsme jedinou

Ani třetí pokus o zisk jarních domácích bodů nevyšel. Zbrojovka měla sice v utkání s Hradcem Králové řadu šancí na gól, ale skórovala jen z pokutového kopu. Úspěšným exekutorem byl Pavel Zavadil.

Spokojený ovšem pochopitelně nebyl. "Na každý gól se nadřeme. Máme snad dvanáct šancí, a dáme jedinou, to ještě z penalty. A naopak - dostáváme dětské a laciné góly," nehledá výmluvy.

A kritický je i sám k sobě. "Před třetím gólem jsem ztratil míč a hned jsme inkasovali," uvědomuje si vlasatý záložník a jeden z hráčů, které na hřišti nepřehlédnete.

Dnešní duel pro něj byl složitější i v tom, že po půlhodině hry šel ze hry jeho parťák ve středu zálohy Šoljić a Zavadil se tak musel stáhnout více dozadu (vpředu operoval střídající Traoré). "Snad hodinu jsme soupeře tlačili, ale k čemu to je, když nedáváme šance a naopak jej posadíme na koně prospaným úvodem utkání," kroutil hlavou po utkání.

Na těžkém terénu a za stálého sněžení kombinace někdy vázla, ale výmluvy střelec dvou letošních ligových tref nehledal. "Hřiště bylo vzhledem k podmínkám připravené perfektně. Ke konci to trochu klouzalo, ale na to se nemůžeme vymlouvat," vzdal hold technické četě, která pažit v záplavách sněhu připravovala takřka nonstop.

Cestu z krize vidí jedinou. "Musíme zlepšit produktivitu, dřít na tom v tréninku. Zvýšení důrazu ve vápnech, v našem i soupeřově. Musíme urvat nějaké body, třeba teď v Jihlavě. Situace není dobrá, ale dostali jsme se do ní sami a sami se z toho musíme vyhrabat a dřít na tom," burcuje.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...