Pavla Mezlíka těší vstřelený gól i parádní úvod sezony

Pavla Mezlíka těší vstřelený gól i parádní úvod sezony

Tři zápasy, sedm bodů a třetí příčka. Brňané prožívají fantastický vstup do sezony, se kterým asi málokdo počítal. Poslední výhra na hřišti silné Plzně se zrodila i díky příspěvku Pavla Mezlíka - ten jednu branku vstřelil a na dvě zbylé přihrál.

"Na to utkání jsem se hrozně těšil. Šli jsme do toho s pokorou, s touhou zahrát dobře a něco v Plzni vydolovat, ale že to budou tři body, to je bonus navíc. Plzeň hrála dobře, ale neodskočila nám a my to dokázali otočit," rozplývá se jeden z nejzkušenějších hráčů základní sestavy.

Svůj podíl na výhře popisuje s patřičnou skromností. "Moc branek nedávám, takže jsem rád za každý gól. To, že přišel na hřišti nejsilnějšího týmu ligy, je samozřejmě o to příjemnější, ale hlavní je, že nám zápas sedl jako týmu," připomíná autor vyrovnávací trefy.

Že by mělo Brno po třech kolech na kontě sedm bodů, v to před sezonou doufal málokdo. "Šli jsme do začátku ligy s pokorou, trochu nás mrzely prognózy, které nás pasovaly na sestup, ale že by to dopadlo až takhle, to jsme nečekali. U té pokory každopádně musíme zůstat, nelze si teď myslet, že všechno půjde samo," burcuje devětadvacetiletý krajní záložník. "Máme mladý tým, kluci toho nenahráli tolik, tím je to všechno cennější," dodává.

Jen těžko si lze představit, jakou lepší pozvánku na domácí zápas s Jabloncem mohli hráči Zbrojovky napsat. "Doufáme, že lidi přijdou a uvidí pokračování toho, co se povedlo rozjet," přeje si na závěr Mezlík.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...