Petr Čuhel: Musíme hrát devadesát minut, ne šedesát

Petr Čuhel: Musíme hrát devadesát minut, ne šedesát

B r n o - Ani ve třetím domácím utkání jara nedokázala Zbrojovka bodovat. Tentokrát o velikonoční neděli, během které počasí připomínalo spíše vánoce, podlehla Hradci Králové 1:3.

Hodnocení duelu odstartoval hostující kouč Jiří Plíšek. "Povedl se nám vstup do zápasu, mohli jsme využít i další šance a být klidnější. Nastřelili jsme břevno, Štěpán neproměnil brejk. Soupeř prostřídal a dostal nás pod tlak, nakonec jsme to ale udrželi," netajil pochopitelně spokojenost.

Hradec je stejně jako Brno sužován marodkou. "Chybí nám řada hráčů, tím je pro nás tato výhra cennější. Jsme ale rádi hlavně za to, že se nám povedlo na jaře konečně bodovat. Také nám přálo štěstí, ubránili jsme se řadě standardních situací. Dřív jsme hráli dobré zápasy, ale nebodovali, teď se to otočilo."

Domácí kouč Petr Čuhel samozřejmě po utkání nešetřil kritikou. "Provázejí nás stále stejné věci. Laciné branky a neproměňování šancí. Nepochopitelně jsme prospali úvod a dostali se pod ještě větší tlak. Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, nepoložila nás ani laciná branka, ale nevyužili jsme řadu šancí a inkasovali potřetí."

Brňané jsou majiteli jediného jarního bodu a situace je pro ně zápas od zápasu komplikovanější. "Musíme hrát devadesát minut, ne šedesát. Maše situace je čím dál těžší," burcuje kouč, který na vývoj utkání reagoval již v první půli, kdy stáhl Šoljiće a na hřiště poslal Traorého.

"Přineslo to určité oživení, něco jsme museli udělat a ve středu pole nás soupeř přehrával. Traoré tam měl několik šancí a od toho střídání byl náš projev aktivnější," komentoval to kouč. "Co se brankářů týče, to nás také provází celé jaro, potřebujeme gólmany zklidnit."

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...