Petr Švancara: Dokázal jsem si, že na první ligu ještě mám

Petr Švancara: Dokázal jsem si, že na první ligu ještě mám

Sobotní duel v Uherském Hradišti představoval pro Zbrojovku návrat do nejvyšší fotbalové soutěže. Kapitán týmu Petr Švancara jej však prožíval přece jen o něco více než jeho spoluhráči. Není divu, vždyť v dresu Slovácka odehrál dvě sezony, během nichž si ho tamní fanoušci zamilovali.

Petr si návrat do známého prostředí evidentně užíval. Již při nástupu na hrací plochu zdravil ochozy bouřlivými gesty. Hrotový útočník na své předchozí angažmá rozhodně nezapomněl, do paměti se mu vryl především jeho závěr: "Fanoušci mi tady připravili fantastickou rozlučku. Byl jsem tady ty dva roky strašně spokojený."

Populární "Mercedes" tak měl o motivaci postaráno a chtěl se předvést. Během celého zápasu hýřil aktivitou, nabízel se svým spoluhráčům, rozdával skvělé přihrávky a sám se několikrát dostal do velkých šancí. Po dlouhé a náročné přípravě na něm byla vidět obrovská chuť: "Zase mě fotbal baví a jsem strašně rád, že jsem si dokázal, že na tu první ligu ještě mám." Jeho výkonu chybělo jen jedno - gól. Na pozápasové tiskové konferenci si za zmařené šance sypal popel na hlavu: "Dvě tři šance jsem měl, ale ještě jsem měl takových pět příležitostí, kdy jsme šli tři na dva a to prostě musím vyřešit tak, aby z toho byl gól."

Jako správný kapitán však přikládá daleko větší váhu týmovému úspěchu, ze kterého má neskutečnou radost. "V listopadu nebo prosinci jsme byli na 14. místě ve druhé lize a teď jsme vyhráli na Slovácku v první lize, takže někde tady vevnitř se musím tlumit, abych tady neskákal do stropu," připomenul chmurnou minulost dojatý Švancara.

Čtyřiatřicetiletý odchovanec brněnského fotbalu pochvalami po úspěšně zvládnutém utkání rozhodně nešetřil. Kromě jiného ocenil režisérské schopnosti Pavla Zavadila, který se de facto stal klíčovým hráčem a vyzdvihnul také skvělou práci defenzivy v čele s autorem jediné branky utkání, Luďkem Pernicou.

Petr si také dovolil porovnat oba fanouškovské tábory a měl docela jasno, kdo ze sobotního souboje hlasivek vyšel jako vítěz: "Já se domnívám, že dneska zvítězil náš kotel. Prostě je vidět, že se snažíme a fanoušci se snaží taky."

Žádné bujaré oslavy zisku cenných 3 bodů se však nekonají, protože již za týden čeká Zbrojovku další prvoligové střetnutí. "Jsme rádi tam, kde jsme, ale že bychom nějak oslavovali to určitě ne, jedem pokorně dál a chystáme se na Teplice."

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...