Plzeň je jasný kandidát na titul, ocenil soupeře střelec Glaser

Plzeň je jasný kandidát na titul, ocenil soupeře střelec Glaser

B R N O - První jarní utkání nedopadlo výsledkově pro Zbrojovku nejlépe, avšak prohra 1:3 proti silné Plzni není žádnou tragédií. Na zápase se sokem, který postoupil v Evropské lize přes slavnou Neapol, můžeme najít i pozitiva – jedním z těch největších je šestitisícová návštěva v chladný únorový podvečer. K úvodnímu jarnímu klání se vyjádřil kromě koučů obou týmů také brněnský záložník Petr Glaser.

I když Brňané nakonec Plzni podlehli, byli to právě oni, kteří v zápase vstřelili první gól. Jmenovitě se za Kozáčikova záda strefil už v šesté minutě Petr Glaser a Zbrojovka vedla 1:0. „Potěší každý gól, já jsem za něj rád, ale bohužel jsme prohráli, tak bych tu mou trefu moc neřešil.“ Pro Glasera to byl již druhý letošní gól, poprvé se prosadil utěšenou ranou v duelu s Českými Budějovicemi.

Pár minut před koncem první půle mohl svou střeleckou bilanci ještě rozšířit, tentokrát však jeho bravurně mířenou střelu ze 40 metrů Kozáčik dokázal zlikvidovat. „Plzeňský gólman chytal dobře, je to škoda, že jsme nedali víc gólů a že to tam nespadlo,“ litoval Glaser neproměněných šancí včetně té jeho.

Na konci února letos nepanují pro fotbal ideální podmínky, což podle Glasera mohlo Plzni nahrávat: „Plzeň hraje pořád stejnou nátlakovou hru, hodně drží balón, takže pro nás to v tomto terénu bylo těžké. Plzeňští jsou první a jsou prostě dobří, tak to pro nás dobře nedopadlo. Musíme brát jako fakt to, že náš dnešní soupeř je letos jasný kandidát na ligový titul.“

Svou předpověď o letošním ligovém vítězi Glaser také odůvodnil. „Jejich síla je v organizované hře, mají Horvátha, Daridu, což jsou kvalitní fotbalisté, co dokážou tvořit hru a vytvářet šance. Jejich kvalita vepředu je obrovská. K bodům jim musím pogratulovat,“ uzavřel pozápasový rozhovor jediný střelec Brňanů Petr Glaser.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...