Proti Dánsku je největší rozdíl v agresivitě, všímá si Gyamfi

Proti Dánsku je největší rozdíl v agresivitě, všímá si Gyamfi

C h r u d i m – Ghanský obránce Foster Gyamfi si po svém příchodu do Zbrojovky a následné zimní přípravě vydobyl místo v základní sestavě – v ní se objevil ve všech třech jarních duelech. S výsledky ovšem zatím nemůže být spokojený.

Po dvou remízách totiž Brňané dnes v Chrudimi prohráli, a to bohužel zaslouženě. „Na výsledku se vždycky mohou podílet různé faktory, jako jsou týmová hra, dodržování taktiky, agresivita, individuální forma hráčů. A v tom všem jsme dnes prohráli, proto nemáme ani bod,“ je si vědom Gyamfi.

On sám utkání nedohrál, byl jedním z hráčů, kteří šli ze hry po půli. Jak ale trenér Polách po utkání sdělil, volba mohla padnout na všechny. V případě Gyamfiho mohlo určitou roli hrát i zranění, které utrpěl v prvním jarním utkání na Dukle. „Ještě to úplně neodeznělo a necítím se úplně stoprocentně OK. Ale fyzioterapeuti a maséři mi pomáhají a každý den se starají o co nejlepší léčbu a podmínky, abych se cítil dobře a mohl hrát.“

Dvacetiletý bek přišel do Brna v listopadu, vysloužil si smlouvu i zmíněné místo v základní sestavě. „V Brně jsem si zvykl rychle, líbí se mi tu. Zvykl jsem si na jídlo, na lidi i na prostředí. Také spoluhráči mě přijali dobře, jsou fajn, rozumíme si. Proti Dánsku vidím největší rozdíl v agresivitě, ta je ve druhé lize hodně vysoká, fotbal je tu hodně fyzický,“ všímá si.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

WU18: Zbrojovačky porazily Znojmo!
Mládež
27.04.2025 | Redakce

WU18: Zbrojovačky porazily Znojmo!

B r n o - Dorostenky Zbrojovky (WU18) hostily o víkendu na domácím hřišti Znojmo. Po brankách...
U19: Dorost porazil Liberec!
Mládež
26.04.2025 | Redakce

U19: Dorost porazil Liberec!

B r n o - Dorostenci Zbrojovky (U19) vybojovali už druhou výhru v řadě, když na domácím hřišti...
U14: Také na Slovácku vítězní
Mládež
26.04.2025 | Redakce

U14: Také na Slovácku vítězní

S t a r é M ě s t o - Starší žáci kategorie U14 zůstávají ve finálové nadstavbě zatím...