První zápas, první gól. Petr Glaser má za sebou vydařenou premiéru

První zápas, první gól. Petr Glaser má za sebou vydařenou premiéru

Dovedli byste si představit lepší premiéru? Záložník Petr Glaser nastoupil ke svému prvnímu prvoligovému utkání a hned se blýskl gólem, navíc nahrál na druhou branku Švancary a Zbrojovka tak zvítězila 3:1.

Je tedy pochopitelné, že nedávno čtyřiadvacetiletý záložník hýří spokojeností. "Na chválu se musíte zeptat trenéra, důležité je hlavně to, že jsme ten zápas získali," odmítá ale přehnané oslavy a nad svůj osobní výkon staví ten týmový.

"Takovou premiéru jsem nečekal, po těch zraněních jsem šťastný. Teď budu muset potrénovat, abych zvládl případně i celý zápas," pokračuje dále Glaser. "V tréninku jsem tři týdny, teď mám za sebou dva zápasy, čeká nás pohár, pak je reprezentační pauza a bude prostor na dotrénování," plánuje.

Jak by svou branku popsal? "Střely piluju na tréninku, trenéři mě nabádají, abych to zkoušel. Navíc bylo mokro, zaplaťpánbůh, že to tam takhle spadlo," libuje si.

Kromě branky si Glaser připsal i nahrávku u vítězného gólu. Ten vstřelil kapitán Švancara netradičně hlavou. "Už mi říkali, že jsem asi vstoupil do dějin," usmívá se jeden z hrdinů utkání.

Navzdory tomu, že se jednalo o premiéru, nebyl Glaser nervózní. "Ve druhé lize jsem odehrál stovku zápasů, takže jsem spíše jen očekával, jaké to bude, ale nervózní jsem nebyl."

Premiéra by dost možná přišla dřív, nebýt smolného zranění při tréninku. Petr měl původně odehrát zápas v obličejové masce, nakonec ale bylo vše jinak. "Moc jsem se v tom necítil, tak jsem šel trochu do rizika. Na konci zápasu jsem dostal do té rány a myslel jsem, že je zle, ale naštěstí to vydrželo," popisuje.

Zbrojovka s výjimkou prvního kola pokaždé inkasovala první gól. "Možná si moc nevěříme, ale tenhle zápas by nás měl nakopnout," věří Glaser, že Zbrojovka na sobotní výhru naváže hned po reprezentační pauze v Hradci Králové.

další články

PREVIEW: V dalším utkání přivítáme České Budějovice!
A-tým
04.12.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: V dalším utkání přivítáme České Budějovice!

B r n o - Je tu prosinec - a s ním i hektický závěr podzimní části FORTUNA:LIGY. Zbrojováci...
Docela jsem si zachytal, usmívá se po Slavii Floder
A-tým
02.12.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Docela jsem si zachytal, usmívá se po Slavii Floder

B r n o – Pod ziskem cenného bodu na hřišti mistra a lídra tabulky byl výrazně podepsán i gólman...
Zbrojováci na hostování
A-tým
01.12.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování

B r n o - FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA má za sebou anglický týden, hrála se i slovenská nejvyšší soutěž. A...