ROZHOVOR: Trenér "béčka" Dostálek na startu přípravy

ROZHOVOR: Trenér

B r n o - Brněnské "béčko" zahájilo včera pod vedením trenéra Dostálka přípravu na novou sezónu. Po sedmi letech v Juniorské lize otestují Brňané své schopnosti v divizní soutěži.

Jaké byly pocity z prvního tréninku?
Jen pozitivní. Za prvé, sešli jsme se v hojném počtu, což je příjemné a užitečné pro tréninkový proces. A za druhé je to přístup hráčů. Takhle nějak si představuju, aby mužstvo fungovalo. Hráče náplň tréninku vtáhla, jsou ochotní na sobě pracovat, přistoupili k tomu ideálně a já bych byl jen rád, aby to takhle pokračovalo i směrem k soutěži.

Jaký je ve stručnosti plán přípravy?
Příprava potrvá pět týdnů a bude zhruba kopírovat tréninkový proces áčka. Tréninky budou hodně podobné, jen v malinko jiné intenzitě. Chceme navázat na áčko ze všech možných úhlů, ať už jde o kondici, sílu či taktiku. Aby hráči byli připravení a když si trenér vytáhne kohokoliv k áčku, tak aby svou roli zvládli. K tomu nás čekají tři přípravné zápasy, dva s divizními soupeři Břeclaví a Hodonínem a jeden s třetiligovým béčkem Zlína.

Jak ty sám budeš časově zvládat svou současnou roli trenéra B-týmu a asistenta u prvního mužstva?
Týdenní proces je nastavený tak, abych dva tři tréninky u áčka absolvoval. V úterý například máme dopolední trénink v posilovně, který vedou kondiční trenéři, odpoledne jdeme na hřiště. Sledujeme, jak trénuje áčko a náš proces se tomu přizpůsobuje.

Jaké jsou pro nadcházející sezónu cíle týmu?
Byli jsme zařazeni do divize a máme ambice hrát vyšší soutěž, tím je cíl jasně daný. Naše mužstvo má svou kvalitu, fungují v něm vazby a chceme ukázat, že můžeme hrát důstojnou roli a rvát se o postup. Pro to uděláme maximum.

Jak máte zmapované soupeře v soutěži?
Stejnou ambici jako my by mělo mít béčko Jihlavy, silné budou Tasovice, Žďár, Lanžhot a další týmy. Podcenit nelze nikoho, pro kluky to bude velká zkušenost, ale otrkaní už jsou a nějaké zkušenosti mají. Věřím, že to zvládnou.

Co se týče složení kádru, bude se ještě nějak měnit? Minimálně v návaznosti na zúžení kádru prvního mužstva?
Předpoklad je takový, že áčko by mělo mít spíše užší kádr a béčko širší. Tak, aby hráči v případě potřeby chodili zespodu nahoru. Takový je plán a k tomu to bude směřovat. Jsme teprve na začátku, stejně jako týmy v nižších soutěžích, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Na prvním tréninku se nás sešlo osmnáct hráčů do pole a tři brankáři, z toho dva hráči na testech (více zde). Oba v Brně studují a chceme si je vyzkoušet.

další články

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...