ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým ofenzivním hráčem "béčka" Oldřichem Pragrem. Přepis rozhovoru si nyní můžete přečíst na webu.

V posledním bulletinu této sezóny se opět představí jeden z hráčů úspěšného „B“ týmu, který už toho má za sebou navzdory nízkému věku celkem dost. Oldřich Pragr přišel do Zbrojovky v roce 2018, na kontě už má i dva druholigové zápasy za áčko, ostruhy sbíral také na hostování ve Znojmě. Letos i přes zdravotní problémy naskočil do patnácti duelů v divizi, čtyřikrát skóroval a na tři další branky nahrál. Dnes se vám tedy představí trochu blíž.

Oldo, jak začínala tvoje fotbalová kariéra?
Začínal jsem u nás doma na zahradě s taťkem, sotva jsem uměl chodit, měl jsem balon u nohy. Zhruba v pěti letech jsem pak začal hrát za Tasovice, odkud pocházím. V té době se v přípravce hrálo ještě na půlce hřiště, dokonce jsem zažil i tréninky na škváře (úsměv).

Přes Znojmo jsi pak přišel do Zbrojovky, kdo a jak si tě vyhlédl?
Do Znojma jsem přestoupil v deseti letech a potom v roce 2018 přišel další přesun do Zbrojovky. Nejprve jsem přišel na pár tréninků v kategorii U15, kterou trénoval pan Duroň. Ale definitivní přestup přišel až do týmu U16 pod vedením pana Boráka.

Do Znojma tě už jako zkušenějšího hráče pak zavedlo hostování. Jak tento krok zpětně hodnotíš?
Byl to takový návrat domů a šlo o dobrou zkušenost. Dokonce jsem si zahrál i s hráči, které jsem znal ještě z mládeže. Nasbíral jsem další zkušenosti, zachránili jsme pro Znojmo třetí ligu, bylo to fajn.

Už se tam tehdy začal formovat spíše zahraniční tým?
Ano, už tam bylo cizinců víc, i když ne úplně všichni. Co si pamatuju, bylo nás tam asi pět Čechů a tři Slováci. Ale parta to byla dobrá, i proto jsme se zachránili. Navíc jsem si trochu procvičil angličtinu, což taky nebylo na škodu.

Tou dobou už jsi měl na kontě dva zápasy za áčko Zbrojovky ve druhé lize, že?
To byla taky velká zkušenost a nepopsatelný zážitek. V obou jsem šel do hry jako střídající hráč. Jen je škoda, že to pokaždé nebylo venku a nezahrál jsem si zatím na našem stadionu.

Za béčko už naskakuješ delší čas, jak bys porovnal předcházející týmy s tím letošním?
Tuším, že první start jsem si připsal, když jsem byl ještě věkem v dorostu. Ale tehdejší a současný tým se příliš srovnávat nedají, podle mého na tom má největší zásluhu trenér Kříž, který k nám přinesl vítěznou mentalitu, víc si věříme.

Letos máš na kontě patnáct zápasů, trápily tě zdravotní problémy. Už je vše v pořádku?
Je pravda, že poslední dobou jsem těch zranění měl až dost. Teď se ale cítím dobře.

Mrzí tě, že ti zranění znemožnilo nastoupit třeba právě v Tasovicích?
Na jednu stranu ano, hrát tam, kde jsem začínal, by bylo fajn. Na druhou stranu se v Tasovicích hostujícímu týmu nehraje lehce, navíc když jste Zbrojovka. Hráči se dokážou vyhecovat a fanoušci jim v tom pomáhají. Nakonec to i proto byl jeden z těch těžších zápasů.

Jakého ze čtyř gólů si ceníš nejvíce?
Asi toho posledního ve Staré Říši, kdy mi to tam padlo po celkem pěkné střele z nějakých dvaceti metrů.

Postup jste nakonec oslavili nečekaně už v neděli, máte už naplánovanou nějakou další oslavu?
Postupové oslavy ještě pořádně nebyly, asi to oslavíme až po sezóně. Pořád chceme vyhrávat a soustředíme se na sebe, abychom sezónu dohráli co nejlépe. Určitě jsme nečekali, že nám to Lanžhot takto usnadní a na jaře tolikrát prohraje.

Váš tým má v ofenzivě velkou sílu, jak se vám proti divizním obranám hraje?
Většina týmů proti nám i díky tomu zaleze před vápno, není tam moc prostoru a musíme využít každou skulinu. Někdy nám chybí víc trpělivosti, ale jsme pořád mladí a to přijde se zkušenostmi, které budeme postupně získávat.

Tušíš, kde to v tvém případě bude? Láká tě třetí liga?
Popravdě jsme zatím budoucnost moc neřešili. V klubu teď bylo věcí k řešení docela dost a my jsme se soustředili především na to, abychom urvali postup. To se povedlo, takže teď se uvidí, co bude dál.

Do Brna aktuálně stále dojíždíš?
Ještě na podzim to tak bylo, střídali jsme se s Benem Vitem a Vlastou Hrubým. Ale od jara jsem právě s Benem na bytě na Lesné.

Máš mimo fotbal nějaký další koníček?
Moc času ani energie po fotbalu nemám, ale když je volněji, třeba v létě, tak rád hraju volejbal, to mě hodně baví. Případně občas sednu na kolo.

Máš nějaký fotbalový vzor či oblíbený klub?
Odmalička je to Cristiano Ronaldo a oblíbený klub Real Madrid.

Díky za rozhovor a ať se daří!

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...