čtvrtek 30.1.2020

0 Balzan FC
0 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 8.2.2020

3 Trenčín
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2.2020

6 Zbrojovka Brno
3 Podbrezová
příp.

středa 19.2., 11:00

Petržalka
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

neděle 8.3., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Ondřej Vaněk

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Ondřej Vaněk

B r n o - V zápasovém bulletinu pro utkání s Varnsdorfem jste si mohli přečíst hned dva rozhovory. Ten první byl s Ondrou Vaňkem, poslední a nejzvučnější posilou Zbrojovky v této sezóně. Přepis vám jako obvykle nabízíme na webu.

22.10.2019 | Martin Lísal

 

Tahle přestupová bomba se rodila pozvolna, nakonec ale ve druhé lize opravdu třeskla. Do Zbrojovky se vrátil záložník Ondřej Vaněk, devětadvacetiletý světoběžník a reprezentant, který první fotbalové kroky činil právě v Brně. A návrat to je zatím celkem vydařený – Ondra ve čtyřech zápasech dvakrát skóroval a na další tři góly nahrál, kromě toho stál i u zrodu dvou branek v bitvě s Líšní. Teď se Ondra těší na to, že po reprezentační pauze znovu vyběhne na Srbské do další bitvy – proti Varnsdorfu.

Ondro, jaké byly tvoje fotbalové začátky?
Začínal jsem tady, v Zemanu Brno, to mi bylo pět let. Ze začátku ještě na škváře. Nebylo to nic nezvyklého, i na Janouškové před umělkou byl třeba písek. Právě na Janouškovu jsem šel do třetí třídy, od té doby jsem byl ve Zbrojovce až do dorostu.

Na které trenéry vzpomínáš nejraději?
Těch bylo, a všichni dobří. Do deváté třídy nás měl pan Kučera, potom jsem byl dva roky pod panem Grmelou a pak Zelňa, Libor Zelníček. Nestěžoval jsem si (úsměv).

Býval jsi vždy v záloze?
Ze začátku jsem hrával v útoku, až pan Grmela ze mě udělal středního záložníka. Takže díky panu Luďovi (úsměv).

V dorostu zamířily tvoje fotbalové kroky mimo Brno, jak k tomu došlo?
Tehdy se ozvala Slavia, slovo dalo slovo a přišlo mi to zajímavé. Nelituju toho, byl to jeden z kroků, který mou kariéru ovlivnil. Slavia tehdy hrála Ligu mistrů, tým fungoval. Pak přišly problémy, když jsem byl na farmě v Hlučíně, nedošla nám třeba půl roku výplata. Kluci pak už chodili normálně do práce, kdo tohle nezažil, nepochopí. Nevím, jak bych to zvládl bez rodičů, bylo mi devatenáct. Tehdy mi hodně pomohl pan Pelta, který mě vzal do Jablonce a tam jsem začal hrát pořádně velký fotbal. Za to mu patří velký dík.

Když se ohlédneš za prozatímní kariérou, čeho si ceníš nejvíc?
Nejlepší byla Plzeň, dva tituly, mistrovský tým. S Jabloncem jsem zase vyhrál pohár a Superpohár. To bylo taky fajn. V Plzni jsem vlastně zažil ještě ten původní tým, s Horvim, chyběl už jen trenér Vrba.

Je Horvi opravdu tak výjimečný, jak se říká?
Jasně. Na něj budu vzpomínat vždycky rád. Je to ikona, pan fotbalista. Rád s ním kdykoliv pokecám.

Když jsme u toho, ve Zbrojovce máš zatím taky solidní čísla, fanoušci tě srovnávají třeba s Pavlem Zavadilem. Je to příjemné?
Rozhodně, to je taky pan fotbalista, má parádní standardky a centry a obrovskou výdrž a oddanost fotbalu. Já mám devětadvacet let, takže kdybych hrál tak dlouho jako on, byl bych šťastný (smích).

Pobavili jste se ve čtvrtek Za Lužánkami?
Nestihl jsem ho, dali jsme ale řeč třeba s Polsonem (Janem Polákem – pozn. red.).

Bylo ti líto, že jsi při exhibici sám nastoupit nemohl?
Je to škoda a mrzelo mě to, ale s ohledem na terén nemělo cenu riskovat. Tahal mě sval a rozhodli jsme se takhle, aby z toho nebylo něco vážnějšího. Teď už od pondělka trénuju a moc se těším na pátek. Doufám, že přijde co nejvíc lidí. Vůbec bych jim chtěl poděkovat za to, jak chodí a jezdí na venkovní zápasy, klobouk dolů. Třeba v Chrudimi, kolik jich s ohledem na počasí a termín bylo, neuvěřitelné. Doufám, že jim to budeme vracet výhrami, patří jim velký dík, moc nám pomáhají.

Zápas v Chrudimi byl vůbec náročný. Těžké podmínky, prohrávali jsme, soupeř zahrával penaltu.
Věřil jsem pořád, i při penaltě. Ono se řekne, že to bylo 1:1 a soupeř měl penaltu, ale předtím jsme měli velké šance my, Meggy břevno a tak dále. Pořád jsem věřil, že to zlomíme, i při té penaltě jsem věřil, že to nedá. Pak už jsem věděl, že to zlomíme. Že nemůžou ten tlak vydržet celou dobu, což se taky stalo.

A roli jsi u toho hrál i ty, konkrétně přihrávkou na zlomový gól. Adam Fousek po utkání říkal, že s touhle variantou počítal, trénujete to?
Zkoušíme to takhle, kluci o tom vědí, že tam ty míče dávám. Neříkám, že takhle vyjde přesně každý balon, ale jednou to nevyjde, podruhé jo a pak to může dopadnout takhle. Budu rád, když se mi i dál bude dařit přispět k výhrám, ale hlavní je zkrátka vítězit.

Měl jsi v kariéře nějaký oblíbený klub, případně hráče?
Míval jsem rád Real Madrid, ale v poslední době už moc ne. Souvisí to s tím, že mám hrozně rád Cristiana Ronalda, takže to bylo i díky němu. Už je pryč, tak tomu moc nedávám.

A nehodláš přesedlat na Juventus?
To ne, italská liga se mi moc nelíbí. To spíš ta španělská, technika, přihrávky, to se mi líbí. To bych chtěl hrát i tady (smích).

Máš před sebou nějaké konkrétní fotbalové cíle?
Nic konkrétního, v tuhle chvíli jen klubový úspěch. Je mi 29, všechno záleží od výsledků, co na hřišti předvedeme. Když budeme dobří a budeme vyhrávat, něco se naskytne. Ale neřeším teď nic jiného, než tuhle sezónu, ta je na prvním místě. Postup do ligy, kam Zbrojovka patří, hrotně mě mrzí, že hrajeme druhou ligu, a chci pomoci do první. To je jediné, co mě teď zajímá.

Jak proběhla adaptace zpět v Brně a v tuzemské kabině?
Je to super, tohle mi chybělo. Neříkám, že v Rusku parta nebyla, ale tady je to jiné. Jste zkrátka doma, je sranda, je fajn se hodně smát. Doma je to nejlepší, venku i když člověk umí jazyk, nemůže chytit všechno.

Jak ti šla ruština?
Jazyk jsem se naučit musel, neměl jsem na výběr. Nikdo tam anglicky nemluvil, nebyli tam Češi ani Slováci. Naučil jsem se dobře, i azbuku umím. A rázem to pak bylo lepší, když jsem jazyk uměl víc. Zhruba za půl roku jsem rozuměl, ruština není těžká. Možná sem tam plácnu nějakou blbost, ale dorozumím to a to lidí vždycky ocení, když se snažíte. Obecně na Rusko nedám dopustit a rád se tam budu vracet.

Už jsi jednou říkal, že ruskou zimu jsi vlastně pořádně nezažil, je to tak?
Vždycky jsem zimě uletěl, ať už domů, nebo na soustředění. To se lítalo na Kypr, do Španělska, vždycky na dva týdny, pauza, na další dva týdny.

A ani výletů na východ ve fotbale není tolik, že?
Teď je tam Krasnojarsk, předminulou sezónu to byl třeba Vladivostok. Osm hodin, to jsem v životě na zápas neletěl. Ale letíš to jednou, tak se to dá. Obdivuju hokejisty, ti tak lítají pořád. Jednou Vladivostok, pak Čína, pak hranice s Mongolskem, pak třeba Finsko. Ve fotbale je to všechno kolem Moskvy, v evropské části. Asi je to i klimatem, nejspíš.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz