Růsek: Chtěli jsme vyhrát, i když výsledek už nic moc neřešil

Růsek: Chtěli jsme vyhrát, i když výsledek už nic moc neřešil

B r n o – Na dva góly Honzy Hladíka navázal v závěrečné desetiminutovce i druhý útočník – Tonda Růsek. Nejprve předvedl po Filově přihrávce mazácké zakončení, před koncem pak proměnil pokutový kop, nařízený opět po Filově akci.

Dvaadvacetiletý útočník tak potvrdil výhru v souboji dvou týmů, které již měly jistý sestup. „I z toho pohledu bylo hledání motivace těžší, oba týmy jsou v situaci, kdy už výsledek nic moc neřešil. Ale jasně jsme si zdůraznili, že hrajeme o svoje jméno i jméno klubu. Chtěli jsme vyhrát. Myslím, že jsme k tomu přistoupili tak, jak by se mělo. A vrátilo se nám to,“ řekl po utkání.

V první půli se Růsek zastřeloval – nahrávkou pobídl Hladíka k první brance, sám se ale mezi střelce nezapsal. Když už dostal míč do sítě, byl mu máván ofsajd. „Ze svého pohledu jsem si myslel, že nebyl, ale v té rychlosti se můžu samozřejmě mýlit. Škoda, Pachli mi to dobře prostrčil,“ mrzelo ho.

Dočkal se tedy až osm minut před koncem. „Na kraji vápna jsem si vyměnil míč s Čermusem a Dan Fila mi pak poslal hezkou průnikovku. Povedlo se mi obstřelit brankáře, míč zapadl o tyč do sítě a zareagovali jsme tak na kontaktní gól. Hodně jsme chtěli dnešní zápas zvládnout a povedlo se. Je jen škoda, že jsme takhle nedokázali hrát doma i předtím. Kolikrát chybělo málo. Ale možná to částečně bude i tím, že dnes jsme hráli bez tlaku a najednou to tam padalo, což samozřejmě není omluva.“

Tonda nakonec přidal ještě jeden zásah z penalty, celkem tak má na kontě sedm branek. Skoro to vypadalo, jako kdyby sváděl s Honzou Hladíkem souboj o nejlepšího střelce Zbrojovky. Hladík měl na dosah hattrick, a kdyby byl v době penalty ještě na hřišti, mohl se dočkat. „Určitě bych mu ji přenechal, neměl bych s tím problém, podobně jako kopal penaltu před rokem Čermus,“ připomněl Růsek hattrick slovenského záložníka z minulé sezóny na hřišti Vyšehradu.

Co dál? Brňané cestují příští víkend na Spartu, a pak je čeká druhá liga. „Nepřebolelo to, pořád ne. Alespoň já to tak mám. Zažívám to podruhé a je to hodně nepříjemné. Moc radosti jsme si letos nedopřáli a to na vás dolehne. Nad vším doma přemýšlíte, co šlo udělat jinak a lépe. Příští sezóna bude hodně náročná, náročnější než ta minulá druholigová. Dolů jdou tři týmy, každý bude chtít hned zpátky, k tomu další silné celky. Druhá liga bude našlapaná, ale tak to zkrátka je a naším cílem bude návrat do první ligy,“ hlásí Růsek.

V konfrontaci na Spartě se mohl potkat s kamarádem Laďou Krejčím, toho ale do hry nepustí zranění. Mrzí nás to hodně, těšili jsme se, že se potkáme na hřišti, ale bohužel.“

další články

Zbrojovka dnes zahájila letní přípravu
A-tým
21.06.2021 | Martin Lísal

Zbrojovka dnes zahájila letní přípravu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky dnes zahájili přípravu na novou sezónu. Zatím bez Pavla Zavadila,...
Zbrojovka vytvořila roli pro Pavla Zavadila!
A-tým
18.06.2021 | Martin Lísal

Zbrojovka vytvořila roli pro Pavla Zavadila!

B r n o - Pavel Zavadil se stává součástí Zbrojovky! Zkušený záložník přichází do Brna s konkrétním...
Ondřej Pachlopník bude hostovat v Plzni
A-tým
18.06.2021 | Martin Lísal

Ondřej Pachlopník bude hostovat v Plzni

B r n o – Ondřej Pachlopník odchází na roční hostování s opcí do Viktorie Plzeň. Součástí hostování...