SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - Reprezentační přestávka pomalu končí a své zápasy už mají za sebou i tři zástupci Zbrojovky. Do hry se dostali všichni - Růsek v týmu U21 a Fila s Aldinem v "osmnáctce". Druhý jmenovaný se navíc dvakrát zapsal mezi střelce. Dvakrát si zahrál i Zikl, aktuálně hostující v Líšni.

Antonín Růsek byl poprvé nominován do výběru U21, zápasový debut si připsal v kvalifikačním duelu proti Řecku. Na hřiště šel za stavu 0:1 a za dvě minuty se po rohovém kopu mohl radovat z vyrovnávací trefy Adama Hložka. Proti Skotsku (0:0) už se do hry nedostal.

Ve výběru U20 figuroval Martin Zikl, aktuálně hostující v Líšni. Do duelu na hřišti Švýcarska (1:1) naskočil v 72. minutě. V Anglii pak hrál od začátku a byl střídán za stavu 2:0, národní tým pak přidal ještě jednu branku a zvítězil 3:0.

Tým U18 měl na programu dva zápasy. Proti Švédsku vyběhli v základní sestavě Daniel Fila i Ibrahim Aldin. Právě Aldin se ve 36. minutě trefil z přímého kopu a zvyšoval na 2:0. Oba Zbrojováci šli ze hry v 64. minutě, zápas nakonec skončil výhrou 3:1.

Ve druhém duelu proti Turecku byli Aldin s Filou na lavičce. Aldin šel do hry v 64. minutě za stavu 2:0 a dostal se do dvou šancí. V první jej gólman vychytal, druhá ale skončila gólem na 3:0, toto skóre se už neměnilo. Fila si zahrál posledních pět minut.

další články

Houževnatý výkon na body nestačil, Zbrojovka jede z Plzně s prázdnou
A-tým
27.09.2020 | Kryštof Severa

Houževnatý výkon na body nestačil, Zbrojovka jede z...

B R N O - Páté kolo FORTUNA:LIGY zavedlo Zbrojovku do Plzně. Posílené Brno nevstoupilo do zápasu...
Béčko míří do Polné
B-tým
27.09.2020 | Martin Lísal

Béčko míří do Polné

B r n o - Fotbalisté brněnského béčka si výhrou na hřišti prvního Hodonína vylepšili náladu i...
Zbrojovácké pokec - třetí díl zbrojováckého podcastu!
Ostatní
25.09.2020 | Martin Lísal

Zbrojovácké pokec - třetí díl zbrojováckého podcastu!

B r n o - Přichází třetí díl Zbrojováckého pokecu - pravidelného podcastu o dění v klubu! Petr...