SOUHRN: Sedm Zbrojováků v reprezentaci

SOUHRN: Sedm Zbrojováků v reprezentaci

B r n o - Březnová reprezentační přestávka se tentokrát týká sedmi hráčů našeho klubu. Další pak čekají na šanci mezi náhradníky.

Do týmu U21 byli tentokrát povoláni Denis Alijagić a Josef Koželuh. "Lvíčata" nejprve změří v přípravném utkání síly se Severním Irskem (21. března) a poté v kvalifikační bitvě s Islandem (26. března). Mezi náhradníky výběru kouče Suchopárka jsou i Lukáš Endl, David Jambor a Jan Hellebrand, Adam Kronus z nominace vypadl vinou zranění.

Ve "dvacítce" tentokrát zastoupení nemáme, v mužstvu U19 ovšem tradičně figurují stálice Jiří Hamza a Zdeněk Toman. Na programu je elitní fáze kvalifikace o evropský šampionát v Udine. A soupeři? Gruzie (20. března), domácí Itálie (23. března) a Skotsko (26. března). Bude to pořádná dřina, na EURO do Severního Irska totiž postupuje pouze vítěz skupiny!

Do výběru U18 byl nominován Filip Večeřa, o dva dny později jej doplnil Jakub Podkalský. Vydají se do španělského Pinataru, kde je na turnaji postupně čekají týmy Anglie (20. března), Nizozemska (22. března) a Německa (25. března). Mezi náhradníky jsou Daniel Polák a Michal a Martin Hložánkovi.

Nedílnou součástí týmu U17 je Daniel Švancara. Také "sedmnáctku" čeká kvalifikace na EURO, postupový klíč je ovšem milosrdnější - na turnaj se dostane kromě vítězů skupin i sedm nejlepších celků z druhých míst. Národní tým vyzve Bělorusko (20. března), domácí Bosnu a Hercegovinu (23. března) a Polsko (26. března). V řadách náhradníků jsou Marek Souček a Oliver Hublík.

další články

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...
Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Trenér Kříž po utkání ve Vlašimi

V l a š i m - Zbrojováci završili letošní nepovedenou sezónou remízou na hřišti Vlašimi. V utkání...
Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi
A-tým
25.05.2024 | Daniel Kinc

Zbrojovka na závěr sezóny remizovala ve Vlašimi

V L A Š I M - Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce. Zbrojovka v závěrečném zápase sezóny...