Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po pohárové prohře

Sami jsme se nechali zatlačit, mrzelo Dostálka po pohárové prohře

T e p l i c e – Zatímco v první půli pohárového utkání v Teplicích byli Zbrojováci mírně aktivnější, po změně stran přenechali iniciativu soupeři. Ten toho využil a duel dvěma góly rozhodl. Právě zmíněná pasáž spolu s pokračující neefektivitou jsou podle trenéra Dostálka hlavními příčinami prohry.

„Sami jsme se nechali přimáčknout a zatlačit. Tím nechci snižovat kvalitu Teplic, ale nevstoupili jsme do druhé půle vůbec dobře. Přestali jsme být aktivní ve středu hřiště, nechali jsme domácím zbytečně moc prostoru a oni nás za to potrestali, což se naopak nám nepodařilo za celé utkání ani jednou,“ zmínil Dostálek palčivou bolest – neproměňování šancí.

Zbrojováci střelecky mlčeli čtvrtý zápas v řadě. „Zápasy se rozhodují v pokutovém území, a pokud v našem dostaneme branky a v soupeřově jsme neškodní, nemůžeme uspět. Dnes jsme bohužel měli špatný výběr místa a spoustu nedotažených příležitostí. Je to o kvalitě, výběru místa, způsobu řešení. Věnujeme se tomu na tréninku hodně a nenese to ovoce, možná teď půjdeme běhat do lesa a třeba to přijde.“

Realizační tým potvrdil avizovaná slova a nasadil do utkání i hráče, kteří toho v posledních duelech tolik neodehráli. V průběhu druhé půle se pak k mladému Filovi dostali na hřiště i souputníci Aldin, Jambor a Endl, s nimi přece jen ostřílenější Pachlopník a střed zálohy vyztužil Sedlák. Pro něj to byl již třináctý pohárový duel za Zbrojovku, zatímco osmnáctiletý Aldin hrál za první mužstvo vůbec poprvé. „Jsem rád, že střídající hráči zvedli úroveň naší hry. Je to povzbuzení pro nás a především pro ně, měli možnost si osahat kvality ligového soupeře, což platí hlavně pro Ibiho. Měli i šance, bohužel Ibiho rána z dálky skončila těsně vedle a David Jambor ve velmi dobré možnosti také neuspěl.“

V Brně pak s ohledem na výše zmíněnou skutečnost naopak zůstali někteří hodně vytížení hráči – Moravec, Hladík a Růsek. „Před utkáním jsme hodně mluvili o vytížení hráčů, proto se takové řešení nabízelo. Rozhodli jsme se k tomuto scénáři, přijali jsme výzvu a chtěli jsme vidět v základní sestavě ty, kteří takové vytížení nemají. Trio, které zůstalo v Brně, bude k dispozici zase pro další zápas,“ připomněl Dostálek nedělní těžkou bitvu v Karviné.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

V neděli se utkáme s Teplicemi!
A-tým
23.04.2021 | Martin Lísal

V neděli se utkáme s Teplicemi!

B r n o - FORTUNA:LIGA jde pomalu do finiše a Zbrojovka má před sebou nesmírně důležitý domácí...
Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...