Šéftrenér přípravek Vladimír Chaloupka hodnotí rok 2022

Šéftrenér přípravek Vladimír Chaloupka hodnotí rok 2022

B r n o - Je tu třetí a závěrečný díl seriálu, který bilancuje rok 2022 z pohledu mládeže. Ke slovu se opět dostane bývalý hráč Zbrojovky, tentokrát šéftrenér přípravek Vladimír Chaloupka.

Kategorie přípravek je samozřejmě poměrně specifická. Týmy se nezúčastní pravidelných celostátních ani moravskoslezských soutěží, na výsledky není kladen takový důraz. "Ale i v této kategorii už jde o reprezentaci klubu, města a regionu. Proto nám dělá radost, když se například v neoficiálním mistrovství ČR Planeo Cup pravidelně umisťujeme mezi nejlepšími. Chceme, aby hra byla sebevědomá, přímočará. Dobré výsledky nejsou cílem, ale důsledkem práce všech trenérů u daných kategorií. Přípravka je od slova připravit, takže tím primárním cílem je hráče nachystat na přechod do další kategorie, na další fotbalovou činnost. Jde tedy o rozvoj hráčů, ale těší nás, pokud jsme úspěšní ve srovnání s tuzemskou špičkou," popisuje Chaloupka. "V tomto ohledu jsme tedy s uplynulým rokem mohli být spokojení."

A nejde jen o fotbal. "Klademe důraz i na týmovost a na mimofotbalové činnosti. Kluci pěstují i jiné sporty, navštěvují kulturní akce. Jde nám o komplexní rozvoj dětí, jednotlivé týmy jsou takové větší rodiny. A to včetně trenérů a vedoudích mužstev, jejichž práci bych chtěl i touto cestou vyzdvihnout," pokračoval Chaloupka.

Velkou novinkou je opětovné zřízení dívčích týmů. "Aktuálně máme týmy přípravek a žákyň, které fungují, zúčastní se různých zajímavých konfrontací a turnajů a dělají nám radost. V plánu je i ženský fotbal ve Zbrojovce nadále rozvíjet a zřizovat postupně další týmy," prozradil Chaloupka.

Chaloupka je ve své roli už takřka inventářem klubu, za uplynulé roky prošly přípravkami stovky malých fotbalistů. "Je samozřejmě hezké sledovat, jak se jejich kariéry vyvíjejí. Takový David Jambor prošel od nejmenších přípravek až do áčka, Adam Obert už má na kontě starty v Serii A," souhlasil zkušený trenér.

další články

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!
A-tým
03.02.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!

B r n o - Po jarní premiéře v Mladé Boleslavi se Zbrojováci poprvé v tomto kalendářním roce...
Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...