Škoda zažil debut jako hrom!

Škoda zažil debut jako hrom!

Po třinácti minutách prvního prvoligového utkání vstřelit gól a přidat ve druhém poločase ještě jeden - tomu se říká vydařená premiéra. Co na to říká sám střelec Michal Škoda?

Ve čtvrtek přijel na první trénink, v pátek podepsal smlouvu na čtyři roky a v neděli sestřelil Jihlavu dvěma góly. "Trenér mi řekl hned po mém příchodu, že budu hrát se Švancim. Běhal jsem kolem něj, tak jak on chtěl, a jsem strašně rád, že mi zápas vyšel," popisoval jeden z hrdinů utkání svůj úvodní duel.

Nejvyšší soutěž dosud nikdy nehrál, ani to však nebylo příliš poznat. Na to má Škoda jednoduchý recept. "Utkání mi přišlo jako každé jiné, neviděl jsem v tom velký rozdíl a snažil se k tomu přistoupit prostě jako k zápasu, dělat to, co dělám vždycky."

Kromě skvělé spolupráce s "Mercedesem" si Škoda pochvaloval také kvalitu standartek v podání Pavla Zavadila. "Vypadá to, že v těch situacích budeme silní," glosuje.

Ve čtyřicáté minutě po přihrávce Lutonského mohl dát ještě další gól, ale vychytal ho Blažek. "Je to škoda, mohl jsem to vyřešit přihrávkou na Švancaru," částečně litoval neproměněné šance. I dva gólové zápisy budou ale nového útočníka něco stát. "Švanci mi to už začal počítat," povídal s úsměvem a rozhodně nevypadal, že by ho tato drobná finanční ztráta mrzela.

Robustní útočník si pochvaloval i atmosféru na utkání. "Atmosféra byla hodně dobrá, a když mi navíc fanoušci při střídání tleskali, připadal jsem si jako v hezkém snu," netajil radostné emoce. Věřit ve výhru Škoda začal po třetí brance. Nyní nezbývá než doufat, že Michalovi i celé Zbrojovce vydrží střelecké forma i v dalších utkáních!

další články

PREVIEW: V dalším utkání přivítáme České Budějovice!
A-tým
04.12.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: V dalším utkání přivítáme České Budějovice!

B r n o - Je tu prosinec - a s ním i hektický závěr podzimní části FORTUNA:LIGY. Zbrojováci...
Docela jsem si zachytal, usmívá se po Slavii Floder
A-tým
02.12.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Docela jsem si zachytal, usmívá se po Slavii Floder

B r n o – Pod ziskem cenného bodu na hřišti mistra a lídra tabulky byl výrazně podepsán i gólman...
Zbrojováci na hostování
A-tým
01.12.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování

B r n o - FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA má za sebou anglický týden, hrála se i slovenská nejvyšší soutěž. A...