Škoda zbytečných gólů, mrzelo Berkovce

Škoda zbytečných gólů, mrzelo Berkovce

B r n o – Gólman Martin Berkovec se na hřišti Slavii v sobotu rozhodně nenudil, několika výbornými zákroky držel naděje Zbrojovky na bodový zisk. Prohře 0:2 nakonec přes enormní snahu nezabránil.

„Ze začátku měli domácí tlak, který jsem už dlouho nezažil, prvních deset minut nás přimáčkli, zahrávali hodně rohů. Ale byli jsme koncentrovaní, dařilo se nám to odvracet. Kluci hráli nesmírně obětavě, blokovali střely, takhle musíme hrát pořád a bude to dobré,“ chválil Berky spoluhráče za zodpovědnou defenzivu.

Ani Zbrojováci se nezdráhali útočit a nakonec si vypracovali možná více brankových příležitostí, než se čekalo. „Bohužel jsme je neproměnili. Jak jsme na podzim sázeli góly a vzadu to bylo horší, tak se to teď trochu otočilo. Defenziva není tak žalostná, i když někdy hasíme nebezpečí na poslední chvíli, ale potřebujeme, aby nám to tam vpředu zase začalo padat,“ přeje si gólman, který den po utkání oslavil čtyřiatřicáté narozeniny.

Zápas se zlomil zhruba po hodině hry, kdy Ewerton z přímého kopu procedil míč do sítě. „Trošku jsem tu střelu ztratil, ani nevím pořádně, kudy prošla, jestli zdí nebo jak, musím se na to ještě podívat,“ řekl k inkriminovanému momentu Berkovec. „Potom už jsem reagoval pozdě, zapadlo to tam. Je to škoda. V obou zápasech proti favoritům jsme měli šance a bodový zisk nebyl tak daleko, ale dostali jsme zbytečné góly.“

Teď je před Zbrojovkou utkání s Baníkem, duely s lídry soutěže má za sebou. „Čekají nás zápasy, které hodně napoví a ukážou, jak na tom jsme. Musíme bojovat a věřím, že pokud zůstaneme vzadu zodpovědní a obětaví a vpředu budeme nebezpečnější, uspějeme.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...