Snad v neděli přijde co nejvíce lidí, přeje si Doležal

Snad v neděli přijde co nejvíce lidí, přeje si Doležal

Pod senzační výhrou v Plzni i povedeným vstupem do sezony je podepsán výraznou měrou i gólman Doležal. Ten sice za svá záda pustil v neděli dva míče, řadu dalších ovšem lapil a přispěl tak k tříbodovému zisku.

Kdo čekal, že Doležal vnímal jako nejsložitější období zápasu závěr, mýlil by se. "Nejtěžší byla asi pasáž okolo třicáté minuty. To nás Plzeň zavřela a létalo to okolo nás. V závěru jsme to už dohrávali trochu v euforii a kromě té jedné hlavičky tam tolik nebezpečných momentů nebylo," vysvětluje brněnský gólman.

Kdy vlastně uvěřil, že by se Brnu mohl povést takový úspěch? "Při gólu na 3:2 už jsem si říkal, že to Plzeň bude mít složité. Tu branku nám tak trochu darovali, situaci uspěchali a znamenalo to pro ně velký problém," přibližuje Doležal své rozpoložení v době, kdy Halaška poslal Brno do vedení. "Samozřejmě jsme k tomu zápasu nejeli s tím, že ho prohrajeme, ale po tom třetím gólu jsme už si řekli, že to pustit nesmíme".

Fantastický úvod do sezony asi čekal málokdo. "My vstupovali do ligy s tím, že chceme bodovat, a to se povedlo. V Plzni bude vyhrávat málokdo, teď to jen chce potvrdit v dalších zápasech, konkrétně doma proti Jablonci. Chceme lidem ukázat, že už je to v Brně jiné a že jsme schopni hrát hezký fotbal a být úspěšní," vyhlíží Doležal do budoucna.

Obrovskou školou byl zápas nejen pro něj, ale i pro obranu. "Tady budou mít problémy i jiné týmy, ty nejsilnější. My to zvládli nakonec se ctí, obrana celého týmu fungovala spolehlivě a tři zlaté body jsou doma," pochvaluje si strážce brněnské branky defenzivu celého mužstva.

Nejen on si svými výkony řekl o řadu nominací v různých sestavách kola sportovních médií. "Abych řekl pravdu, tohle až tak nesleduji, ale většinou nám o tom řekne Švanci. Ten si to hlídá a zapisuje, samozřejmě nás to bude něco málo stát. Ale to vůbec nevadí, když v těch sestavách budou hráči od nás co nejdéle, bude to jen dobře," usmívá se Doležal.

Na závěr neopomněl zdůraznit, jak je pro klub důležitá podpora fanoušků. "Doufáme, že na Jablonec dojde co nejvíc lidí a budou nám fandit, ať ten výsledek z Plzně potvrdíme. Když je stadion plný, je to úplně jiný pocit ze hry," pozval diváky na nedělní bitvu s Jabloncem, která bude znamenat boj o nejvyšší příčky tabulky.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...