Soupeř nám vrátil góly ze standardní situace, myslí si stoper Zbrojovky

Soupeř nám vrátil góly ze standardní situace, myslí si stoper Zbrojovky

V jeho fotbalovém životopise je v kolonce klubové příslušnosti uveden Hradec Králové od roku 1989 až po rok 2002. Pavel Košťál ale sobotní zápas v dresu Zbrojovky jako návrat na rodnou hroudu nebral.

„Vždyť já jsem na tomto stadionu hrál možná úplně poprvé,“ říkal novinářům. „Jako mladej vůbec, během mé liberecké kariéry byl Hradec ve druhé lize, takže ti vyšlo až na dnešek,“ lovil v paměti 34 letý stoper, který východočeské město opustil ve svých 21 letech.

Řeč se pak samozřejmě stočila k utkání, v němž Zbrojovka prohrála 1:2. „Věděli jsme, že kdybychom tady vyhráli, tak Hradec odřízneme od záchranářských pozic, ale nepodařilo se to. Byl to pro nás těžký zápas,“ začal hodnocení. Podle Košťála byla rozhodující druhá branka po standardní situaci: „Bylo to jako v Brně v létě. Tam jsme dali dva ze tří gólů po standardní situaci. Dneska nám to Hradec vrátil, to rozhodlo o třech bodech,“ dodal Košťál, ale nechtěl bezprostředně po zápase pitvat, kdo měl v daný okamžik koho bránit: „Je to hodně čerstvý, každopádně jsme to měli ubránit, když se nám to dařilo prakticky celý zápas.“ Hradec přitom na Zbrojovku nevyrukoval s ničím překvapivým. „Viděli jsme ho v několika zápasech, Hradec je nepříjemný, běhavý soupeř, hrál dnes skoro o všechno. Hrál tak, jak jsme to od něj čekali.“

Zbrojovka přezimuje s šestnácti body na prvním nesestupovém místě a je jasné, že zimní přestávka nebude nikterak veselá. „Vždycky se říká, že se to hodnotí po posledním zápase a v tom světle to nebude moc dobrý. Musíme zvednout hlavy, zamakat a naplno začít bodovat hned v prvním jarním zápase,“ má jasno.

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...