Štěrba: Takový vstup do jara jsme si vysnili, ale nezveličujeme to

Štěrba: Takový vstup do jara jsme si vysnili, ale nezveličujeme to

J i h l a v a – V souboji dvou aktuálně nejlepších obran soutěže v pátek nakonec vládla ta brněnská. Zbrojováci udrželi pošesté v sezóně čisté konto, k čemuž přispěl i stoper Jan Štěrba.

„Jsme si vědomi, že v některých fázích hry Jihlava předváděla velmi slušný výkon a dostávala nás pod tlak, ale byl to spíš platonický tlak. Hráli jsme organizovaně, kromě jedné či dvou pološancí, kdy nás podržel Berky, jsme soupeře do ničeho nepouštěli. Dokázali jsme to uhrát a máme tři body, takže spokojenost s výsledkem i hrou převažuje,“ hodnotil Štěrba páteční brněnské vystoupení.

V obraně tentokrát nastoupil po boku s Lukášem Endlem. „Hrál proti nám vysoký útočník Vedral, v některých fázích hry si to o něj zjednodušili, ale s Endlisem jsme to uskákali myslím slušně. Jsou to šikovní mladí kluci, nebáli se hrát, slyšel jsem i trenéra, který to po nich chtěl. Dokázali si dovolit, vyjet z presinkových situací. Ale jak jsem říkal, kromě dvou šancí jsme je do ničeho nepustili a zvítězili jsme zaslouženě.“

Kdy začal zkušenější ze dvou stoperů věřit ve výhru? „Už po druhém gólu šlo vidět, že jejich entuziasmus opadnul. A třetí gól byl pak úplnou tečkou, to už jsem nepochyboval. Takový vstup do jara jsme si vysnili, máme teď bodový polštář, ale samozřejmě to nezveličujeme. Jsme si vědomi toho, že v obou zápasech byla místa, kdy jsme se chtěli prezentovat jinak, nepouštět soupeře do hry, být iniciativnější na míči. Ale na to se zpětně asi nikdo nebude ptát, máme šest bodů, čistou hlavu a zase si můžeme víc věřit,“ těší Štěrbu.

Ten se v dnešním utkání nevyvaroval menších zdravotních problémů, po jednom ze soubojů skončil na trávníku. Rychle se ale otřepal a duel dohrál. „V prvním utkání jara jsem blbě dopadl a trochu se mi vrátily problémy s kotníkem, tejpuju to, dávám se dohromady. Dnes mi to protihráč v souboji přilehl, jak padal, ale dohrál jsem to a věřím, že už je to v pohodě,“ zakončil Štěrba.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta
A-tým
16.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Šimon Falta

B r n o - Součástí bulletinu pro zápas s Mladou Boleslaví byl i rozhovor se záložníkem Šimonem...
Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!
A-tým
15.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Předprodej vstupenek na utkání se Slavií!

B r n o – Vstupenky na utkání s pražskou Slavií už jsou v internetovém předprodeji! Zakoupíte je...
Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...