Střelec Řezníček: Škoda, že nás inkasovaný gól tak položil

Střelec Řezníček: Škoda, že nás inkasovaný gól tak položil

T e p l i c e – Jakub Řezníček čekal na první jarní gól tři zápasy, od té doby je ale neudržitelný. Na hřišti Teplic vystřelil z penalty bod, trefil se popáté v posledních čtyřech duelech a celkem už je na šestnácti trefách.

Navíc Zbrojovka v oněch čtyřech zápasech pokaždé bodovala a zatím tak udržuje odstup od kritických vod. „Myslím, že jsme dnes byli lepší, v první půli stoprocentně. Ale dostali jsme zkraje druhé půle gól a absolutně nás to položilo, což je velká škoda. Pak jsme hráli vabank a povedlo se nám to tam nějak dotlačit. Máme alespoň bod a udrželi jsme Teplice pod námi, což je důležité. S tím jsme sem jeli, že nesmíme prohrát. Ale je velká škoda, že nás inkasovaný gól tak položil,“ hovořil Řezníček po utkání s novináři.

Jít na penaltu v nastavení, to není situace pro každého – Řezňa se toho ale nebál. „Nějaké zkušenosti mám, tak jsem nad tím moc nepřemýšlel. Přemýšlel jsem jen nad sebou a nad tím, že chci dát gól a pomoci klukům, což se povedlo. Shodou okolností jsem takhle kopal i v poháru. Samozřejmě se taky někdy může stát, že penaltu nedám, ale dnes jsem proměnil a máme bod.“

Na penaltu to přitom původně nevypadalo, Kuba si ovšem byl jistý, že situace si takové řešení žádá. „Viděl jsem jasnou penaltu, Pachli byl před soupeřem a chtěl nahrát pod sebe do vápna. Soupeř mu lehl na lýtka a úplně ho svalil. Bojoval jsem za to, aby se rozhodčí podíval a tu situaci řešil, z mého pohledu to bylo jasné,“ popisoval.

Celkem se náš kapitán dostal na šestnáct tref, zase tak posunul své sezónní maximum a magické stovce se přiblížil na pět gólů. A stále vévodí tabulce střelců celé ligy. „Týmový úspěch je důležitý, ale tohle samozřejmě také vidím a sleduju. Jsem tam, chtěl bych tam zůstat, ale nebude to nic jednoduchého. Jsou tam borci, kteří to teď sypou, třeba ve Spartě dávají každý zápas góly, možná mě někdo předhoní,“ naznačil Řezníček, že jej góly těší, ale staví nad ně stále situaci týmu.

A poslední dotaz mířil – stejně jako v zimě – na reprezentační sen. „To jsme řešili minule, nepřišlo to a myslím, že to už nepřijde. Smířil jsem se s tím už v té zimě, kdy jsem cítil asi největší šance. Teď už taková asi není, neřeším to a není to tak, že bych z toho nespal,“ pousmál se Řezňa.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích
A-tým
22.06.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v...
PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
A-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...
Los už zná také
B-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

Los už zná také "béčko"

B r n o - Také B tým už zná rozpis podzimní části MSFL. V prvním utkání se Brňané vydají první...