Šustr: Mrzí mě druhý gól, mohli jsme kousat víc

Šustr: Mrzí mě druhý gól, mohli jsme kousat víc

B r n o – Gólman Martin Šustr se v Plzni postavil mezi tyče po dvouzápasové pauze. Zatímco proti Bohemians neinkasoval, v Doosan Areně jej domácí Viktoria překonala čtyřikrát.

Ve své prvoligové premiéře v barvách Zbrojovky vychytal Šustr první čisté konto kariéry, myšlenky na zopakování podobného kousku ale zahnal velmi záhy Čermák. „Bohužel zápas začal rychlým gólem, což je přesně to, co jsme nechtěli. Domácí byli silní na balónu, kontrolovali hru a hráli to, co potřebovali. Hodně mě mrzí druhý gól, protože kdyby se nám povedlo dohrát poločas na 1:0, mohli jsme kousat o něco víc, domácí mohli znervóznět,“ hodnotil Šustr po utkání.

Co takový brzký gól udělá s psychikou? „Tohle neřeším. Nebyl to gól, nad kterým bych musel přemýšlet. Samozřejmě se na to ještě podívám na videu, co šlo třeba udělat jinak, ale bylo to dobře sehrané. Přihrávka pod sebe, Čermák to uklízel z prostoru mezi malým vápnem a penaltou. Soustředil jsem se na to, abychom nedostali druhý gól a abychom žili co nejdéle. Bohužel pak přišel podle mého primitivní druhý gól, doteď nechápu, jak za tři vteřiny po autu může jít hráč sám na gólmana,“ zmínil Šustr zásah číslo dvě, který přišel před pauzou.

Po ní ustála Zbrojovka několik nebezpečných situací, následně ale inkasovala z penalty. „Snažil jsem se čekat do poslední chvíle, Beauguel to navíc nekopl úplně ideálně. Čekal jsem to ale spíš nahoru, takže jsem si hlídal ten prostor kolem pasu. Bohužel to utáhl dolů, měl jsem míč na ruce, ale nestačilo to. I tohle mrzí hodně,“ popisoval Šustr penaltu. „Že se bude kopat, jsem v první chvíli vůbec netušil, nic tomu nenasvědčovalo, ani domácí nic nereklamovali. Až když jsem viděl, že sudí dlouho telefonuje, už jsem tušil, že to bude něco závažnějšího. Bohužel si tam něco našel.“

Gólmanovi spoluhráči si na druhé straně dokázali také vytvořit šance, byť jich nebylo tolik, jako těch plzeňských. „Nepřekvapilo mě to, útočení věnujeme hodně času a hráčů. To samozřejmě přináší naše šance, ale pramení z toho i fakt, že hráči někdy chybějí vzadu. Je to vždycky něco za něco. Plzeň má velkou kvalitu, uměla potrestat i drobné chyby. Třeba čtvrtý gól byl nesmírně jednoduchý. Dlouhý nákop, jeden prohraný souboj a pak už to domácí dohráli, protože mají kvalitu na to, aby udeřili do rovnovážného počtu hráčů.“

V aktuálním týdnu musejí Zbrojováci přepnout hlavy a nachystat se na zápas úplně jiného druhu – domácí bitvu proti Karviné. „Nerad bych říkal, že je to zápas o všechno. Všude je to o tři body, v neděli jsme je taky ztratili, i když je samozřejmě potřeba uznat, že Plzeň je jinde než my. Ale mohli jsme tu něco uválčit, každá ztráta mrzí. Pod bodový tlak se dostáváme sami a je nutné domácí zápasy zvládat, ať přijede kdokoliv. Musíme tam urvat tři body, i kdybychom to měli umlátit na 1:0,“ zakončil Šustr.

další články

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!
A-tým
27.11.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!

B r n o - FORTUNA:LIGA jede dál a nabírá závratné tempo. Zbrojováci mají před sebou jeden z...
Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!
Ostatní
27.11.2020 | Klub

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!

B r n o - Je tu Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu! Kup si mikiny, trička a další sortiment se...
V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště
Ostatní
26.11.2020 | Martin Lísal

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově...

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti...