Šustr po Slovanu: Výhra je příjemná, ale máme před sebou daleko náročnější cíle

Šustr po Slovanu: Výhra je příjemná, ale máme před sebou daleko náročnější cíle

M a l t a - Druhá výhra, druhé čisté konto, navrch jako bonus triumf v zimní Tipsport lize. Zbrojovce se zatím na Maltě výsledkově daří, s čímž může být realizační tým spokojen.

Dnes Brňané porazili Slovan Bratislava 3:0, když všechny góly vstřelili v první půli. A soupeře do šancí příliš nepouštěli. "Slovan má kvalitní tým, silný na míči, viděli jsme jejich zápas s Mladou Boleslaví. Klukům se dnes na výsledku a obrazu hry vrátila bojovnost, pracovitost a hra na doraz. Je to i důkaz, že naše cesta je správná. Pořád ovšem platí, že se jedná o přípravu, stále se učíme a stále jsme na nějaké cestě," upozorňoval kouč Šustr po utkání na fakt, že Zbrojovka ještě není ani v polovině přípravy.

"Prozatím odehrané zápasy na soustředění nám ukázaly, že pakliže hráče dobře vedeme, jsou schopni podávat adekvátní výkony. Samozřejmě stále potřebujeme hodně pracovat na kvalitě na míči, držení míče. Náš proces je nastavený pořád stejně, máme před sebou jednotlivé kroky a hráči to vědí. Tohle není a nemůže být náš vrchol, máme před sebou daleko náročnější cíle, i když výhra je příjemná," odmítá kouč, že by snad po dvou výhrách přišlo jakékoliv uspokojení.

Do utkání nakonec naskočilo sedmnáct hráčů, na lavičce zůstali jen tři, spolu s náhradním gólmanem Floderem. Od začátku naskočil i Šimon Šumbera, který nakonec otevřel skóre duelu. "Bavili jsme se ještě před zápasem o tom, že přišel z trochu jiné přípravy. Víc běhali, my vše děláme s míčem. Nemá takovou herní praxi, seznamuje se s naší hrou, postupně se do toho ale dostával, věřil si. Vstřelil branku, tím si taky pomohl. Je vidět, že s míčem si rozumí a je pracovitý."

Na soustředění Brňany čeká ještě jeden duel, ten už ovšem bude čistě přípravný - nikoliv v rámci Tipsport ligy. "Troufnu si říct, že šlo o výborný turnaj. Vše bylo perfektně nachystané, ať už terény, ubytování, organizace. Je to pro nás opravdu vítané zpestření přípravy."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...