Sváček o vítězném gólu: Trefil to hezky, bohužel jsem na to nedosáhl

Sváček o vítězném gólu: Trefil to hezky, bohužel jsem na to nedosáhl

B r n o – Už se zdálo, že gólman Dominik Sváček v dnešním utkání vychytá druhé čisté konto v řadě. Osm minut před koncem ale napřáhl střídající Jirásek a zlomil bezbrankový stav. V závěru hosté udeřili ještě jednou a brněnský gólman tak se svými spoluhráči musel vstřebávat trpkou prohru.

„Ze začátku na nás Žižkov vletěl a měl více ze hry, pak jsme se do hry dostali my. Dovolím si říct, že od té doby jsme měli herní převahu, měli jsme nějaké možnosti na to, abychom dali první gól. Bohužel tam nespadlo nic, zatímco Žižkovu ano,“ hodnotil Sváček průběh zápasu, v němž tým v prvních minutách podržel dvěma zákroky.

S klíčovým momentem utkání mnoho dělat nemohl. „Po našem rohovém kopu zaútočil soupeř, úplně si nevybavím, jak k té střele došlo. Ale trefil to hezky a bohužel jsem na to nedosáhl,“ mrzelo Dominika, který na jaře vychytal v devíti zápasech třikrát čisté konto.

Času na truchlení nicméně mnoho nezbývá, už v sobotu čeká na Zbrojovku další zápas. „Osobně mi to takhle vyhovuje, mám rád, když jdou zápasy rychle za sebou. Člověk to musí hodit za hlavu a soustředit se už na další utkání. Věřím, že v sobotu to bude lepší.“

V minulém utkání s Opavou se Sváček dvakrát v závěru vydal podpořit útok, pak se rychle vracel do brány. „To vždycky vyplyne ze situace a z nějaké domluvy. Může přijít pokyn z lavičky, zrovna třeba s Opavou jsem si to při rohu vyhodnotil sám, protože už nebylo co ztratit. Dnes k tomu vhodná situace nenastala, v závěru pak soupeř skóroval ještě jednou a bylo jasno,“ zakončil Sváček.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...