Trenér Čuhel je s bodem z moravského derby spokojený

Trenér Čuhel je s bodem z moravského derby spokojený

Před těžkým duelem v Olomouci kladl trenér Zbrojovky Petr Čuhel svým svěřencům na srdce, že soustředit se pouze na defenzivu, by bylo cestou do pekel. Na pozápasové tiskové konferenci mohl být spokojen, jeho tým se totiž prezentoval nebojácnou a aktivní hrou.

Poslední výsledky Sigmy, která je mnohými odborníky považována za černého koně soutěže, vzbuzovaly před zápasem respekt. Brňané však na svého soupeře vlétli a až do vyrovnávací branky po necelé půlhodině hry byli lepším a nebezpečnějším týmem. "Olomouc hraje vynikající fotbal. My jsme sem ale jeli s tím, že budeme hrát aktivní fotbal, což si myslím, že se nám dařilo," konstatoval několik minut po závěrečném hvizdu spokojený Čuhel.

Záměr kouče vyšel, ale určitě také on vycítil po vyloučení domácího Škerleho z pětašedesáté minuty šanci na tři body. Zmíněná početní výhoda ale paradoxně více prospěla Hanákům. "Olomouc v deseti - nebyla to pro nás žádná velká výhoda, na konci jsme se více méně už soustředili, abychom odsud odvezli alespoň ten bod," přiznal brněnský stratég.

Zbrojovka však odehrála s týmem, který se mohl v případě vítězství posunout do čela ligy, výborný zápas a lze říci, že jej až na malé výjimky nepustila do vážnější příležitosti. Naopak sama si vypracovala několik šancí, které zaváněly gólem. "Myslím si, že jsme přispěli k dobré úrovni utkání, že jsme hráli ofenzivní fotbal, takže ten bod je určitě zasloužený."

Už nyní se můžeme těšit na další ofenzivní představení party kolem Petra Švancary. Ta přivítá příští neděli na Srbské úřadujícího mistra FC Slovan Liberec.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...