Trenér Dostálek po utkání na Spartě

Trenér Dostálek po utkání na Spartě

B r n o – Trenér Dostálek toho na Spartě i jako hráč zažil hodně, ale takový poločas ještě nepamatoval. Zbrojovka šla v prvním dějství sice brzy do vedení, pak ale hned šestkrát inkasovala. Po smršti v první půli pak přišel půst v té druhé, výsledek 6:1 tak byl zároveň i výsledkem konečným.

Zbrojovka se tedy s nejvyšší soutěží rozloučila zároveň nejvyšší prohrou v ročníku. „První poločas jednoznačně vyzněl pro Spartu, která byla dominantní. Důrazná, rychlá, kombinačně silná. Hrála s chutí, měla kvalitu v ofenzivě, především Adama Hložka, který nás vlastně porazil sám. špatně jsme bránili, nezachytávali jsme náběhy soupeře, v defenzivě byl chaos,“ hodnotil Dostálek hrozivou první půli.

Do té druhé poslal kouč čtyři nové hráče - Moravce, Přichystala i mladíky Endla s Jamborem, po nich pak v průběhu hry ještě Filu. „Změny nám pomohly, hra se konsolidovala, mladí kluci se chtěli ukázat, ale samozřejmě je potřeba říci, že Sparta už nehrála v takovém tempu,“ je si vědom trenér faktu, že domácí už po změně stran nebyli tak hladoví.

Prohra 6:1 byla vůbec nejtěžší porážkou od března 2014, kdy Brňané podlehli na Slovácku 5:0. „Není co řešit, byli jsme jasně horším týmem a prohra je zasloužená, možná ještě celkem milosrdná, protože soupeř polevil. Teď je potřeba si v příštích dnech a s klidnou hlavou sednout na hodnocení sezóny,“ uzavřel Dostálek.

další články

Zbrojovka dnes zahájila letní přípravu
A-tým
21.06.2021 | Martin Lísal

Zbrojovka dnes zahájila letní přípravu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky dnes zahájili přípravu na novou sezónu. Zatím bez Pavla Zavadila,...
Zbrojovka vytvořila roli pro Pavla Zavadila!
A-tým
18.06.2021 | Martin Lísal

Zbrojovka vytvořila roli pro Pavla Zavadila!

B r n o - Pavel Zavadil se stává součástí Zbrojovky! Zkušený záložník přichází do Brna s konkrétním...
Ondřej Pachlopník bude hostovat v Plzni
A-tým
18.06.2021 | Martin Lísal

Ondřej Pachlopník bude hostovat v Plzni

B r n o – Ondřej Pachlopník odchází na roční hostování s opcí do Viktorie Plzeň. Součástí hostování...