Trenér Dostálek po utkání s Jihlavou

Trenér Dostálek po utkání s Jihlavou

B r n o - Zbrojováci si dnes odškrtli poslední ze seznamu letních přípravných zápasů. Týden před startem FORTUNA:LIGY remizovali s druholigovou Jihlavou 0:0. Je tak pochopitelné, že kouč Dostálek po utkání příliš spokojený nebyl.

Už v minulém utkání v Kroměříži Brňany trápila finální fáze, z vysokého držení míče nedokázali vytěžit výraznější šance. "A dnes to bylo s naší efektivitou ještě slabší, byla nulová. Zejména ve druhé půli jsme se do šancí dokázali dostat, ale nedařilo se nám je proměnit. A k tomu se přidaly zbytečné individuální chyby a okna v defenzivě, kdy jsme soupeře zbytečně pouštěli do hry a protiútoků," hovořil kouč krátce po utkání. "Utkání nám ukázalo, že je stále na čem pracovat."

Co přesně je příčinou výše uvedeného faktu? "Mužstvo pořád pracuje a sehrává se, někteří hráči jsou noví. Máme za sebou šest zápasů, některé nám vyšly lépe, jiné hůře. Kvalitu soupeřů jsme měli rozloženou, chtěli jsme jak těžké soupeře, jako je Slovan, tak i týmy relativně slabší, proti kterým jsme měli být dominantnější na míči. Teď je naším úkolem se naladit na Slovácko," zmínil Dostálek, že nad složením ideální sestavy stále váhá.

Příčinou je jednak fakt, že kádr stále ještě není uzavřený, jednak také marodka, která je většinou nedílnou součástí přípravného období. "Aktuálně nám chyběl jen Jan Štěrba, který doléčil drobnější problém, v týdnu jen trénoval a věříme, že od pondělí už do toho půjde naplno. Kádr bychom rádi udrželi širší, mohou přijít zranění, karty, nemoci," zakončil trenér.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...
VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...