Trenér Dostálek po utkání s Trnavou

Trenér Dostálek po utkání s Trnavou

M a l t a - Zbrojovka zakončila soustředění vítězně, v duelu o třetí místo porazila slovenskou Trnavu 1:0. Rozhodnutí přinesla Fouskova úspěšná penalta. Jak zápas hodnotil trenér Dostálek?

"Duel byl po celou dobu poměrně vyrovnaný. Hráli jsme proti houževnatému protivníkovi a měli jsme problém se dostat za jejich obranu. Soupeř nás výborně napadal a dělal nám problémy v rozehrávce, chvíli nám trvalo, než jsme chytili tempo zápasu. Do defenzivy jsme pracovali zodpovědně, obranná čtyřka odehrála zápas bez střídání, celý tým měl zodpovědný přístup k návratu pod míč a výsledkem je po delší době nula vzadu, což nás těší," hovořil po utkání.

Soustředění tak Zbrojováci zakončili s bilancí jedné výhry a jedné porážky, čímž je zároveň uzavřena celá zimní zápasová porce. "Líbilo se nám tady, snad to splnilo účel. Celou dobu jsme tu měli výborné podmínky. Hráči možná budou trochu brečet, že to bylo hodně náročné a objem byl velký, ale za nás trenéry myslím, že jsme to naplánovali dobře a odjíždíme s pocitem, že jsme tu udělali s ohledem na blížící se start ligy kus práce."

Zítra se Brňané vrací do Brna, v pondělí je přivítá s největší pravděpodobností umělá tráva. "Je to realita. Chtěli jsme času tady využít k pilování automatismů, i proto byla sestava dvakrát obdobná. Čas, který máme, je daný, potřebovali bychom ho samozřejmě víc, ale to platí pro každý tým. Budeme všechno dál ladit v podmínkách, které máme doma, a budeme po hráčích šlapat tak, aby i nadále pracovali a naše snažení vedlo k úspěchu," pokračoval Dostálek.

Co se týče testovaného zadáka Záhumenského, ten odehrál jako jediný oba duely. "Prezentoval se dobře, odehrál oba zápasy v dobrém tempu, zaujal nás. Teď bude záležet na tom, jestli se s hráčem domluvíme. Přichází Luděk Pernica, konkurence se zvýšila, teď už bude záležet jen na hráčích," řekl kouč, který nevyloučil ještě další změny v kádru. "Co se týče odchodů, zatím nějaké zužování nemáme v plánu. Jaro bude náročné."

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...