Trenér Dostálek po utkání v Kroměříži

Trenér Dostálek po utkání v Kroměříži

K r o m ě ř í ž – Penaltový rozstřel? Ten si Zbrojovka zkusila naposledy v zimě 2020 na Maltě ve finále Tipsport Cupu, předtím pak v roce 2014 proti Slavii ve čtvrtfinále poháru. A teď v Kroměříži. Jak nečekané drama viděl trenér Dostálek?

„Jako hráč jsem rozstřelů zažil hodně, takže jsem nervózní nebyl. Vím, že je to hodně o psychice, jako trenéři už v ten moment hráčům tolik pomoci nemůžeme, záleží to na tom, jak tu situaci hráči unesou. Nepřál jsem si takový konec, protože jsme chtěli postoupit bez problémů a šetřit síly na neděli, ale můžeme si za to sami. Místo abychom po prvním gólu byli na míči a přidali další branky, pustili jsme soupeře do hry. Přitom situace na další gól tam byly, mohli jsme být víc v klidu,“ mrzelo kouče po utkání.

Pohárové duely bývají specifické – pokud se je nepovede rychle rozhodnout, přichází nečekané zápletky. „Když necháte ambiciózní domácí tým hrát, ti kluci ucítí šanci, zjistí, že mohou uspět, chtějí dokázat, že jsou taky dobří. V některých okamžicích nás Kroměříž dostala pod tlak, zejména díky nebezpečným standardkám. A když zápas dospěl do prodloužení, zase jsme odmítli jej dotáhnout k výhře a nepohlídali jsme jednu situaci, což znamenalo penalty. Nemůžeme být spokojení s výkonem týmu ani s individuálními výkony některých hráčů,“ věděl Dostálek.

Ten na druhou stranu vyzdvihl některé hráče Zbrojovky. „Hláďa působil velmi dobře, výborný zápas odehrál Ševčík, Přichy přinesl do hry dravost a je jen škoda, že některé další nadějné situace nedotáhl do konce. Celkově to ale nebylo ono. O pauze tak bylo v kabině dusno, protože na hráčích jsme neviděli tu dravost. Někteří hráči, kteří dostali příležitost, si o nominaci na neděli neřekli.“

Duel tedy dospěl do penalt, v nich rozhodla až sedmá série. „Hráčům jsme nechali volnost, šel na ně ten, kdo se cítil. Důležité bylo je dobře rozjet, proto šli na první penalty ti, kteří si nejvíc věřili. Bohužel na některých zkušených hráčích jsem neviděl tu chuť, touhu být tím, kdo rozstřel rozhodne. Pořadí každopádně bylo určené a pak už jsme do toho nesahali. Rozhodně to není tak, že bychom vinili mladé kluky z toho, že penalty nedali,“ zakončil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...