Trenér Dostálek po utkání v Ústí nad Labem

Trenér Dostálek po utkání v Ústí nad Labem

Ú s t í n a d L a b e m – Nevyzpytatelný soupeř, dlouhá cesta, stoperská dvojice mimo hru – nic z toho nerozhodilo Zbrojováky před pátečním utkáním v Ústí nad Labem. Naopak, svěřenci kouče Dostálka zvítězili 6:1 a připsali si nejvyšší výhru v dosavadním průběhu sezóny.

Obrana Severočechů přitom do dnešního večera inkasovala v osmi duelech osm branek a byla druhou nejlepší defenzivou soutěže. „Hráčům jsme v kabině poděkovali a pogratulovali za práci, kterou dnes odvedli. Výsledek vyzněl jednoznačně v náš prospěch, byl to jeden z mála zápasů, které jsme odehráli od začátku v klidu. Malinko jsme si to zkomplikovali obdrženou brankou po zaváhání v obranné činnosti, ale do poločasu jsme dokázali znovu udeřit tak, abychom ve druhé půli mohli hrát víc s klidem a hráči si dokázali zápas užít,“ hodnotil Dostálek duel na pozápasové tiskovce.

Zbrojovka si třetí výhrou v řadě upevnila vedoucí pozici. „Zavazuje nás to, abychom každý zápas vyhrávali, mužstva zespodu se na nás tlačí a soupeři nás nenechají v klidu spát. Díváme se sami na sebe, chtěli jsme zápas zvládnout i s ohledem na nejbližší náročný duel v domácím prostředí,“ zmínil kouč konfrontaci s druhou Spartou B. „Když jste na špici, práce a tréninkový proces vypadají jinak, hráči chodí na stadion s nadšením a radostí. Dnes jsme si přijeli pro body a dokázali jsme tento cíl splnit, můžeme si odškrtnout další dílek z náročné cesty. Je pro nás důležité se neustále soustředit na vlastní výkony a získávat body doma i venku.“

Klíčovým momentem duelu byl závěr první půle – Zbrojovka dvěma góly znovu odskočila a náskok už si vzít nenechala. „Jednalo se o skvělé akce, při brance na 2:1 Hláďa v souboji jeden na jednoho udělal hráče a dokázal najít Michala Ševčíka, který míč uklidil. Pak sám přidal pojistku, v ten moment se zápas zlomil v náš prospěch.“ Po změně stran pak přidali další branky znovu Přichystal, Řezníček a Sedlák, o šest tref se tak postaralo pět různých ofenzivních hráčů a Zbrojovka tak v tuto chvíli dominuje i statistice vstřelených branek.

Výchozí pozice Brňanů přitom nebyla až tak snadná. Z minulé vítězné sestavy vypadli hned tři borci. „Věděli jsme, že Honza Štěrba k dispozici s velkou pravděpodobností nebude, před utkáním absolvoval trénink, ale nebylo to ještě na sto procent, nechtěli jsme riskovat. Lukáš Endl nám ve středu vypadl kvůli nemoci, takže jsme do toho museli sáhnout razantněji, ale až na chybu při vyrovnávací brance sehrála stoperská dvojice zajímavý zápas,“ řekl Dostálek na adresu Šurala s Hlavicou, kteří nastoupili v základní sestavě. Třetím absentujícím hráčem byl Adrián Čermák, jehož problém je asi nejvážnější – natržený sval jej vyřadil ze hry až na dva měsíce. Pro nemoc pak chyběl Kosek a výčet marodů doplňuje rekonvalescent Zavadil.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...
VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze Ševčíka
A-tým
16.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Měli jsme přidat další góly, mrzelo po remíze...

B r n o – U prvního letního gólu asistoval, první zimní rovnou vstřelil. Michal Ševčík otevřel po...
VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem
A-tým
15.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Zlínem

B r n o – Pohledné ofenzivní akce i branky, na druhou stranu tři zásahy ve vlastní síti. Úvodní...