Trenér Machálek po prohře se Zlínem

Trenér Machálek po prohře se Zlínem

B r n o - Poslední přípravné utkání Zbrojovákům nevyšlo, na domácím hřišti podlehli Zlínu 0:5. Spokojený tak při svém hodnocení nemohl být ani trenér Machálek.

"Nebral jsem to jako generálku, ale jako poslední přípravné utkání, prostor ještě něco vyzkoušet. Je to pro nás nepříjemný signál, nepodali jsme dnes dobrý výkon. Teď máme osm dní, ve kterých se budeme připravovat na vstup do mistrovských zápasů. Jsem přesvědčen, že náš výkon v nich bude úplně odlišný," řekl po utkání kouč.

Poté se pustil do podrobnějšího hodnocení. "První část utkání byla vyrovnaná, zbytečně jsme inkasovali branku. A je to už druhý zápas, v němž se na nás obdržený gól projevil negativně. Dalším zásahem bylo zranění Kuby Šurala, a když jsme pak ve druhé půli prostřídali více hráčů, měli jsme problém s organizací hry."

Jakub Šural musel odejít ze hry pro zranění v oblasti žeber, další podrobnosti budeme znát po vyšetření. "I s ohledem na Kotulovu nemoc a fakt, že Kryštůfek ještě není připraven, nejsme vzadu zpevnění. Z mého pohledu stoperská dvojice Dreksa - Šural fungovala dobře, u Eise bylo vidět velké zlepšení. Peter Štepanovský odehrál na beku dobré zápasy, dnes měl nedostatky, samozřejmě včetně vlastního gólu. K té základní čtverce ale nemám zásadní připomínky, problémy nastaly poté, co se její složení změnilo. A zejména po vystřídání Dreksy, který byl řídícím prvkem defenzivy, se naše hra rozpadla," všiml si kouč.

Problémy samozřejmě viděl i jinde. "Hledáme se v zakončení. Nevystřelíme, hledáme nadstavbu, přihrávku do prázdné brány. To je palčivý problém. To platilo pro celé utkání. Jeho závěr už pak byl ovlivněný tím, že jsme neustále museli střídat někoho s lehčím zraněním, byl z toho guláš. Druhý poločas z toho důvodu nechci ani moc hodnotit, je to něco, co se mi absolutně nelíbilo," zakončil Machálek.

další články

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...
Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...