Trenér Machálek po utkání na Žižkově

Trenér Machálek po utkání na Žižkově

P r a h a - Fotbalisté Zbrojovky mohli v případě bodového zisku na Žižkově snížit ztrátu na první příčku, to se ale nestalo. Brňané v sobotním odpoledni podlehli 0:1, když letos vůbec poprvé nevstřelili ani jednu branku. Trenér Machálek tak po závěrečném hvizdu nemohl být spokojen.

"Utkání lze hodnotit v určitých vlnách, kdy se oba soupeři střídali v iniciativě. Nebyl to bůhvíjak kvalitní fotbal, duel byl spíše bojovný, hodně nasazení a agresivity. Domácí si v první půli vytvořili jasnou příležitost, při níž nás podržel gólman Floder. My jsme si vytvářeli situace spíše nadějné, než vyložené," hodnotil kouč Machálek průběh první půle.

"Do druhého dějství jsme změnili rozestavení a začali jsme aktivně. Bohužel nás brzdila výrazná nekvalita v dohrávání situací, gól jsme nevstřelili a naopak inkasovali po standardce, kterou domácí hráč kopl výborně. Následně nás opět podržel Floder, z toho pohledu musím uznat, že výhra domácích byla zasloužená," pokračoval Machálek.

Ten musel před utkáním sáhnout ke změně vítězné sestavy. Jen na lavičce zůstal Krška a úplně chyběl zraněný Kryštůfek, kterého trápí koleno. "Po víkendu jde na vyšetření. Kontrola čeká Michala Šmída, který by mohl od úterka začít s plným tréninkem," uvedl Machálek k marodce týmu, na které je také útočník Pázler (antibiotika).

další články

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!
Ostatní
30.09.2020 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!

B r n o - Pražil kávu, pracoval v jaderné elektrárně, teď se stará o tenisové kurty. A taky hrál...
U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně
Mládež
30.09.2020 | Martin Lísal

U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně

O p o č n o - Mladí Zbrojováci z týmu U10 se o víkendu vydali na kvalitně obsazený turnaj do...
Fanshop dočasně přechází na nový režim
Ostatní
29.09.2020 | Martin Lísal

Fanshop dočasně přechází na nový režim

B r n o - S ohledem na aktuální situaci a z preventivních důvodů přechází oficiální zbrojovácký...