Trenér Machálek po utkání s Líšní

Trenér Machálek po utkání s Líšní

B r n o - Trenér Machálek nebyl navzdory dvěma výhrám po minulých přípravných duelech příliš spokojen. A na tom se nic nezměnilo ani dnes, naopak - Brňané podlehli v Zastávce u Brna Líšni 2:3 a kouč Zbrojovky netajil rozladění.

"Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Byl lepším týmem. My jsme se prezentovali katastrofálně směrem do defenzivy, ani ofenziva nemohla logicky dobře vypadat, nehrál nám střed hřiště, soupeř sbíral odražené míče. Byl nachystaný, chtivý, běhavý, zkrátka lepší," hodnotil utkání Machálek.

"Pokračuje to, v každém utkání jsme horším týmem. Nechci se vymlouvat, že nás doběhla únava, neberu ani výmluvy hráčů, že jsou unavení, je to o kvalitě, o dohrání, reagujeme na vše pozdě. Řeknu jeden příklad, Silný si z naší obrany dělá trhací kalendář. Takhle se hrát nedá, musíme si to vyříkat, protože takto kdybychom vstoupili do ligy, semele nás to neskutečně," má jasno kouč.

Dle jeho slov byl problém spíše v individuálních výkonech. "Otázka taktiky to byla nějakých dvacet minut, kdy jsme pořád hráli míče dozadu, ačkoliv takhle hrát nechceme a nebudeme. Ale hráči neplní pokyny, které si řekneme, každý si hraje na svém písečku, což musíme změnit. Nebo to rozkopeme a přivedeme jiné hráče, ale něco s tím udělat musíme, protože dnes to byla velice špatná prověrka. Nebudu šílet, musíme v první řadě zjistit příčiny, proč takové výkony podáváme," zmínil Machálek kontrast mezi jarní tváří mužstva a tou letní.

Dobrou zprávou pro Machálka byl snad jen návrat Fouska, který se blýskl dvěma góly, do utkání už naskočil i Černín. Naopak Pachlopník, který měl původně hrát, do utkání nezasáhl. "Včera trénoval, ale znovu ho zlobí kotník. Kotula, který už měl dobré výsledky testů a chtěli jsme jej vidět v akci, dostal horečku. Endla trápí střevní chřipka. Jako kdybychom ty problémy zejména v zadních řadách přivolávali," povzdechl si a zmínil tak i zraněného Hlavicu (v pondělí absolvoval operaci) a Kryštůfka.

další články

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!
Ostatní
30.09.2020 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!

B r n o - Pražil kávu, pracoval v jaderné elektrárně, teď se stará o tenisové kurty. A taky hrál...
U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně
Mládež
30.09.2020 | Martin Lísal

U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně

O p o č n o - Mladí Zbrojováci z týmu U10 se o víkendu vydali na kvalitně obsazený turnaj do...
Fanshop dočasně přechází na nový režim
Ostatní
29.09.2020 | Martin Lísal

Fanshop dočasně přechází na nový režim

B r n o - S ohledem na aktuální situaci a z preventivních důvodů přechází oficiální zbrojovácký...