Trenér Machálek po utkání v Plzni

Trenér Machálek po utkání v Plzni

P l z e ň - Taktické plány brněnské lavičky pro utkání v Plzni dostaly vážnou trhlinu už ve druhé minutě, kdy šel soupeř bleskově do vedení. To předznamenalo i průběh zbytku utkání, v němž si Plzeň dokráčela pro výhru 4:1. Jak zápas viděl kouč Machálek?

"Na vstupu do utkání nám hodně záleželo, bohužel nám nevyšel. Inkasovali jsme po minutě, což otřáslo sebevědomím našich hráčů. Domácí dominovali, obrovský rozdíl byl v agresivitě obou mužstev. Jsem trochu zklamán z toho, že jsme se tím vstupem nechali až tak ovlivnit a za celý první poločas jsme si vytvořili snad jednu velkou šanci. Byli jsme málo aktivní a nebyli jsme poctiví směrem dozadu, což se netýká jen obránců, ale celého mužstva," hodnotil na pozápasové tiskovce.

Zbrojováci dokázali občas vystrčit růžky, Hrušku zaměstnal Štepanovský, Beauguel v závěru půle hasil nebezpečí na brankové čáře a ve druhé půli přišel i vstřelený gól. Plzeň ale hrozila mnohem víc. "Měli jsme dnes problém i ve středu zálohy. Hráči si měli předávat hráče soupeře, vůbec jsme nereagovali. U prvního gólu měl Kuba Přichystal míč na noze, špatně ho trefil, Beauguel pak přihrával úplně osamocený. Celé si to musím ještě prohlédnout na videu, ale je to práce celého týmu, nejde jen o obránce. V tom máme problémy, vidíme to a budeme na tom pracovat."

Po minulém víkendu, kdy na lavičku Zbrojovky usedli hráči z juniorky, měl kouč přece jen širší výběr hráčů. Vrátili se Šustr se Šuralem a vykartovaný Štepanovský, řady Zbrojováků rozšířili Gajić s Reiterem. Oba si odbyli premiéru v základní sestavě. "V průběhu utkání jsme přepnuli z rozestavení 4-1-4-1, které nám nefungovalo, do 3-5-2. Oba nováčci nemají tento systém tak v krvi, měli jsme potom problémy, ale jejich výkon nelze hodnotit negativně. Ruda Reiter na pravé straně vypadal slušně, ve druhé půli už bylo jeho postavení až moc ofenzivní a Černínovi moc nepomáhal. Zoran byl hodně osamocený, nefungovalo nám přebírání hráčů na levé straně hřiště. Máme na čem pracovat, ale není to o tom, že by ti hráči propadli," komentoval výkon nováčků Machálek.

V dalším týdnu by se do sestavy měli vrátit i další hráči, přičemž nejblíže k návratu mají Bariš, Fousek a Moravec. "Čeká nás domácí utkání s Karvinou, což nebude vůbec lehký zápas. Naším úkolem je se na to co nejlépe připravit, zvolit optimální sestavu a konečně naplno bodovat," je si Machálek vědom důležitosti zápasu, který se ve WEDOS ARENĚ odehraje v sobotu 3. října v 16:30.

další články

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec
A-tým
25.10.2020 | Martin Lísal

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný...

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V...
Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...