Trenér Šustr po utkání s Táborskem

Trenér Šustr po utkání s Táborskem

B r n o - Soudě dle výsledku, přišla reprezentační přestávka Zbrojovce k duhu. Hráči v červeném nasázeli čtyři góly za poločas, s přehledem zvítězili a kouči Šustrovi tak nachystali úspěšnou domácí premiéru.

Krátce po závěrečném hvizdu pak trenéra čekala obligátní pětiminutovka s novináři. "V určitých úsecích hry už jsme hráli takový fotbal, jaký chceme. Drželi jsme míč, byli aktivní, kluci se snažili plnit věci, o kterých jsme mluvili. A z toho pramenily šance. Dá se tedy říci, že celkově s dnešním výkonem mohu být spokojený," zahájil Šustr zápasové hodnocení. "

S čím spokojený nebyl? Radost mu pochopitelně neudělal brzký vyrovnávací gól. "Je mi to líto hlavně kvůli klukům. Dají gól, dostaneme se do vedení, můžeme se zklidnit a místo toho, abychom přidali a naložili, dostaneme branku ze standardní situace. To by se nemělo stávat a musíme na tom zapracovat. Cenné je, že kluci nepolevili, nezačali se bát, pracovali pořád stejně a přišly další góly," zmínil zásadní rozdíl oproti minulým duelům - inkasovaná branka Brňany nepoložila.

Také po změně stran si Brňané vypracovali řadu šancí, další gól už ale nepřidali. "Vpředu už nám trochu chyběla kvalita. Vypracovali jsme si zajímavé situace s balony pod sebe i v centrech, ale už jsme je nedokázali zúročit. Což je škoda, protože každá branka se počítá. Pod tlak nás Táborsko tolik nedostávalo, takže jsme pak měli možnost si spoustu věcí vyzkoušet."

Po dvoutýdenní pauze vyběhla do zápasu sestava, v níž byla oproti té v Ústí jedna změna. Lutonský nahradil Štepanovského. "Sestava se vyvíjí hlavně podle tréninku, což ode mě kluci věcí. Nikdo to nemá zadarmo a podle toho, kdo jak pracuje, má šanci hrát. Každý se může učit. To je první věc, druhou věcí je, že jsme měli možnost být 14 dní v nějakém režimu a určité věci, které trénujeme, už jsem dnes ve hře viděl," zopakoval Šustr.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...