neděle 7.4.2019

0 Zbrojovka Brno
0 Ústí n. L.
21.kolo

neděle 14.4.2019

1 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.2019

3 Zbrojovka Brno
1 Pardubice
23.kolo

neděle 21.4., 17:00

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5., 10:15

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

úterý 7.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Trenér Šustr po utkání s Vítkovicemi

Trenér Šustr po utkání s Vítkovicemi

B r n o - Střelecký půst na Srbské skončil ve velkém stylu, Brňané jej protrhli razantně čtyřmi góly a v duelu s Vítkovicemi dokráčeli k poklidné výhře. Spokojení tak mohli být fanoušci, hráči i realizační tým.

04.11.2018 | Martin Lísal

 

"Do utkání jsme vstoupili aktivně, byli jsme klidnější, slušně kombinovali. Proti soupeři, hrajícímu v bloku, jsme si vytvářeli od začátku příležitosti a tentokrát nám pomohla standardka. Laďa Krejčí v náběhu velmi dobře trefl balon a v ten moment se nám pochopitelně dýchalo lépe, kluci se zklidnili a až na jeden úsek jsme soupeře přehrávali a nepouštěli do šancí," hodnotil utkání trenér Šustr.

Zatímco v první půli se soupeř na dostřel k Melichárkovi dostal jednou, ve druhém dějství už měl šancí více - a nakonec po 530 minutách odčaroval kouzlo brněnského gólmana. "Trochu jsme z naší hry v některých úsecích odstoupili a měli jsme to odbránit lépe. Ale je potřeba si říci, že i tak jsme měli čtyři, pět stoprocentních šancí, z nichž jsme využili jedinou. Důležité je, že si kluci ve finální fázi dokázali vyhovět a kombinovali. Od začátku jsme si, co se defenzivy týče, nastavili určité principy. Ti hráči uměli bránit i předtím, možná nebyli tolik důslední, těžko posoudit. Ale kladli jsme a klademe na to stále důraz, při každém tréninku."

Jedním z klíčů k odemčení obranného valu soupeře byly tentokrát standardky. Těch Zbrojovka zahrávala spoustu a oproti minulým domácím zápasům z nich dokázala i udeřit. "Pilujeme je pořád stejně, i když je pravda, že během dvou tréninků Petr Maléř měl kluky víc pohromadě. Z našeho pohledu je to hlavně o osobní odvaze hráče, vběhnout do šestnáctky, porvat se v souboji a pak se dobře zorientovat. Tak jako Peter Štepanovský, který byl dvakrát připraven dorážet díky tomu, že dobře reagoval, byl dobře nastavený a připravený," zmínil Šustr nezanedbatelný přínos slovenského křídla.

Tři marody čeká zítra vyšetření

Při tvorbě zápasové sestavy nakonec přece jen přišly ke slovu absence. "Sedlák si poranil kotník, zranil se Ashiru. V průběhu utkání navíc střídal pro nakopnuté koleno Růsek. Všichni tři podstoupí zítra vyšetření u doktora Ondruše, pak budeme moudřejší," prozradil Šustr. Ten kromě vynucených změn učinil ještě jednu - na kraj obrany postavil Ondru Sukupa. "Na tréninku pracuje poctivě a příkladně. Předpoklad byl, že je trošku pohyblivější než Šury, víc toho naběhá - a my chtěli dnes mít větší podporu krajů. Zejména v první půli se dostal do hodně kvalitních centrů, svou roli tak splnil," vysvětloval kouč tento krok.

Výsledkem tedy byla výhra a posun na šestou pozici, s šestibodovou ztrátou na vedoucí týmy. "Pořád říkám, že je to o tom, jaký tlak si sami připouštíte. Když něco dělám naplno a neflákám to, výsledky se musí dostavit. Su rád hlavně za kluky, že dokázali předvádět zajímavý fotbal, který, předpokládám, se lidem líbil. A že dokázali vyhrát, protože výhry jsou to, proč fotbal děláme. Chceme se vyškrábat nahoru, stále platí, že hlavním cílem je postup. Naše tréninkové zaměření je ale na výkony. Tak, abychom se nemuseli ohlížet na to, jak hrají soupeři. Teď nás čekají dva zápasy a mojí vizí je v nich samozřejmě dvakrát vyhrát. Jinak snad ani nemůžu odpovědět," pousmál se Šustr.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

28.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 2. dubna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v měsíci březnu v úterý uzavřen (konkrétně se jedná o 12., 19. a 26 března). K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz