Trenér Šustr po utkání s Vyškovem

Trenér Šustr po utkání s Vyškovem

B r n o - Do startu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY schází už jen týden, Zbrojováci dnes sehráli poslední přípravný zápas. Třetiligový Vyškov porazili na Srbské 5:1. Krátce po závěrečném hvizdu hodnotil utkání jako obvykle trenér Šustr.

"Určité rezervy jsem ve výkonu samozřejmě viděl, kluci si v zakončení potřebují najít svůj klid, aby si vše sedlo. V defenzivě jsem viděl několik zaváhání v tom, jak rychle jdeme dozadu. Je potřeba si uvědomit, že v Chrudimi nás čeká boj o každý míč, o každý kousek hřiště, tam si nemůžeme dovolit se v jakékoliv situaci na cokoliv vykašlat," připomněl Šustr jarní premiéru, která Zbrojováky čeká ve východočeské Chrudimi.

O tom, jaká sestava k ní vyběhne, kouč stoprocentně jasno nemá. "Určitou představu máme, ale je před námi ještě týden a uvidí se, jak kluci budou vypadat. Pokud někdo ten týden neodpracuje, hrát nebude. Zhruba tu sestavu v hlavě mám, ale jsou tu i varianty, jak ji změnit," pokračoval. Styl hry by se ale příliš měnit neměl. "Chceme, aby naši křídelní hráči plus Kuba Přichystal roztrhávali obranu soupeře náběhy, z čehož by měli těžit Megy nebo Škoďák. To je z typologie hráčů jasně dané."

Jedním z často probíraných témat je i přesun Ladislava Krejčího na pozici stopera. Devatenáctiletý odchovanec klubu zde nastoupil i dnes. "Fotbalovost a čtení hry tam v jeho případě jsou, to platí i po dnešku, i když nás soupeř tolik neprověřil v nábězích. Je to stále jedna z variant. Laďa má předpoklady zvednout podstatným způsobem rozehrávku týmu, jsem přesvědčen, že tento post zvládne bez problémů. Co se týče rizika, on sám ví, kdy do něj může jít a kdy jej musí snížit."

Co se týče přípravy jako celku a vyhlídkách před jarní částí, o těch bude trenér podrobněji hovořit na úterní tiskové konferenci.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Vyjádření Ligového výboru k situaci v Karviné
A-tým
07.07.2020 | Tisková zpráva LFA

Vyjádření Ligového výboru k situaci v Karviné

Ligový výbor Ligové fotbalové asociace na svém dnešním zasedání řešil aktuální situaci v klubu MFK...
Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...