Trenér Šustr po utkání v Jihlavě

Trenér Šustr po utkání v Jihlavě

B r n o - Šlágr 9. kola druhé ligy mezi Jihlavou a Zbrojovkou se hrál podle pořádně bláznivého scénáře. Po vyrovnané první půli dostal domácí tým na koně gól do šatny, Zbrojovka v závěru srovnala, aby pak po pár minutách o bod přišla. Není tak divu, že na pozápasové tiskovce byl spokojenější domácí kouč.

Naopak hostující lodivod Pavel Šustr si během pár minut prošel pocitovou houpačkou. "Co se mi honí hlavou? Spousta slov, většinou sprostých," pousmál se hořce. "Nezvládli jsme konec první a začátek druhé půle, kdy jsme si nechali vstřelit dvě branky. Složitě jsme museli dotahovat a vše vyvrcholilo tím, že jsme si po vyrovnání nechali vstřelit branku po nedůslednosti v obranné fázi. Zápas jsme bohužel nezvládli a to je velká škoda."

Po vyrovnání tři minuty před koncem přitom mohli Brňané být na konci a hnali se za dokonáním obratu. "Vyrovnání nás stálo hodně sil, hráče jsme hned poté nabádali, aby byli nadále koncentrovaní, nepolevili a nepustili Jihlavu do hry. Na zkušenější hráče se v takové situaci snažíte zavolat, aby tým dali dohromady, aby všichni věděli, že ještě není konec a pracovali dál. Přesto jsme nedůslední byli," štvalo Šustra.

Ten se před utkáním rozhodl učinit dvě změny v sestavě - do základní jedenáctky se vrátil Kuba Šural, Tondu Růska nahradil Kuba Přichystal. "Kuba se v týdnu na tréninku jevil výborně, naopak Tondovi se tak nedařilo. Proto jsme se k tomuto kroku rozhodli, i s ohledem na Kubovy rychlostní předpoklady," vysvětlil kouč tento krok.

další články

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...
Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky
Ostatní
17.10.2020 | Martin Lísal

Aktualizovaný tréninkový režim Zbrojovky

B r n o - S ohledem na platná nařízení vlády docházelo v průběhu týdne k dalším změnám v...
Růsek se v reprezentaci zranil
A-tým
16.10.2020 | Martin Lísal

Růsek se v reprezentaci zranil

B r n o - Zbrojovák Antonín Růsek si během uplynulého reprezentačního srazu připsal další start za...