Trenér Šustr po vítězném utkání v Chrudimi

Trenér Šustr po vítězném utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Druhá letošní venkovní výhra Zbrojovky se nerodila lehce. Stejně jako na začátku jara šli do vedení záhy domácí a Brňané srovnali až před pauzou. Ke třem bodům je nasměroval v 72. minutě střídající Fousek a v závěru výhru dokázali dalšími góly potvrdit.

Výsledek 4:1 tedy sice vypadá poměrně jednoznačně, ale fanoušci, hráči ani trenéři nemohli být až do posledních minut klidní. Výjimkou nebyl ani Pavel Šustr. "Jak se předpokládalo, v utkání jsme drželi častěji míč, domácí hrozili z brejků a centrů. Bohužel hned z první nebo druhé akce Chrudimi jsme dostali branku, naštěstí se nám do poločasu podařilo vyrovnat. Ve druhé půli jsme po neproměněných šancích přečkali penaltu a krátce poté skórovali podruhé. Soupeř pak otevřel hru a nám se nakonec v závěru povedlo najít v zakončení klid a výhru potvrdit. Výsledkově jsme tedy utkání zvládli, v některých fázích i herně, ale výhra se nerodila lehce," uznal kouč na pozápasové tiskovce.

Po pohárovém intermezzu poslal Šustr do hry totožnou sestavu, která zdolala Hradec Králové. "Variant bylo samozřejmě v týdnu víc, nakonec jsme se rozhodli takto. Hrálo se na těžkém terénu, který samozřejmě někomu vyhovuje více a někomu méně, ale měnit kvůli tomu třeba dvě hodiny před výkopem sestavu nepovažuji za vhodné," uvedl.

Realizační tým se v utkání mohl opřít o střídající hráče. Fousek duel rozhodl a v závěru přidal čtvrtý gól, Štepanovský si připsal branku a asistenci. "U Adama mám radost hlavně kvůli němu. Z našich křídel má dost možná největší potenciál, je to jen o tom, abychom jej dostali více do hry a rozjel se. Dnes se dvakrát trefil, už za remízového stavu se dostával do zakončení a závěr mu plně vyhovoval. Petera přibrzdilo letní zranění, pořád není ve své pohodě. Dnes ale naskočil do hry a svým pohybem a vůlí dostal soupeře pod tlak. Dal gól, na další nahrál a připravil i další šance," řekl Šustr na adresu čerstvých hráčů.

Brňané v této sezóně zvítězili vůbec poprvé dvakrát v řadě a stáhli ztrátu na vedoucí Pardubice na sedm bodů. To je důležité i s ohledem na fakt, že druhou ligu čeká reprezentační přestávka. "Dostali jsme se do takřka identické situace jako před rokem. Každý zápas je těžký a každý soupeř dokáže kousat, nikdo nám nic nedá zadarmo. Věřím ale, že si kluci dokáží, že jsou schopní hrát fotbal a hrát jej dobře," uzavřel Šustr, jehož svěřenci si kromě pilného tréninku v reprezentační přestávce užijí i fotbalový svátek v podobě lužánecké Bitvy na moravském poli (10. října).

další články

Béčko na úvod přípravy zvítězilo v Krumvíři
B-tým
08.07.2020 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy zvítězilo v Krumvíři

K r u m v í ř - Brněnské béčko vstoupilo do přípravy úspěšně. Na hřišti Krumvíře nastříleli...
VIDEO: Sestřih vítězného utkání na hřišti Vyšehradu
A-tým
08.07.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih vítězného utkání na hřišti Vyšehradu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky si v utkání 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Vyšehradu...
Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!
08.07.2020 | Martin Lísal

Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!

B r n o - 6, 3, 5, 5. Taková je střelecká bilance Zbrojovky v posledních domácích zápasech. Na...