Trenér Šustr po výhře se Zlínem

Trenér Šustr po výhře se Zlínem

L u h a č o v i c e - Fotbalisté Zbrojovky vstoupili do přípravy vítězně, na hřišti v Luhačovicích porazili Zlín 1:0. Jediný gól padl ve druhé půli, ve které i dle trenéra Šustra předvedla Zbrojovka zlepšený výkon.

"V první půli nám trochu scházela odvaha a lepší součinnost, možná i s ohledem na to, že hrajeme v jiném rozestavení. Druhý poločas byl už lepší, herně jsme jej zvládli a dokázali jsme soupeře dostat pod tlak. Celkově se dá říci, že v první půli byl lepší Zlín, ve druhé my," komentoval.

Výsledná výhra proti prvoligovému soupeři může pro hráče pochopitelně být povzbuzením. "Dokázali si, že když jsou patřičně odvážní, mohou takový zápas bez problémů zvládnout. Platí, že se učíme hrát fotbal tak, abychom vyhrávali. To znamená, že musíme být v defenzivě jistí a nekompromisní, v ofenzivní části už to pak je o kreativitě a odvaze. Pokud to splníme, můžeme uspět a vítězit."

Do utkání naskočily dle plánu dvě takřka kompletní jedenáctky, kromě avizovaných Pachlopníka se Sedlákem scházeli ještě dva hráči. "S Lukášem Magerou jsme byli domluvení, že naskočí až do utkání s Opavou. Šimon Šumbera měl po pondělním tréninku naražený bok a ještě to nebylo stoprocentní, takže měl individuální trénink. Ze zápasu pak ještě odstoupil Martin Zikl, ale věříme, že to nebude nic vážného," řekl k marodce Šustr.

Premiéru v prvním mužstvu si odbyl dvacetiletý stoper Jakub Černín, po boku Petra Pavlíka odehrál druhý poločas. "Pavlasova síla je v tom, jak je schopný řídit si obranu, to i Kubovi hodně pomohlo a odehráli to v klidu. Zlín ve druhé půli mnoho možností k ohrožení naší branky neměl."

Nyní čekají na hráče další tréninky a v neděli zakončí první týden přípravným utkáním s Opavou. Zbyde čas i na něco jiného? "V nejbližších dnech určitě ne, v létě na nějaké netradiční aktivity ani není tolik prostoru. Pokud ovšem hráči projeví přání vyvětrat si hlavy od fotbalu třeba při nějakém jiném sportu, jsme připraveni jim to umožnit," usmívá se kouč. "Ovšem ne na úkor tréninku, protože primární je, abychom se připravili co nejlépe na sezónu."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na úvod přípravy zvítězilo v Krumvíři
B-tým
08.07.2020 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy zvítězilo v Krumvíři

K r u m v í ř - Brněnské béčko vstoupilo do přípravy úspěšně. Na hřišti Krumvíře nastříleli...
VIDEO: Sestřih vítězného utkání na hřišti Vyšehradu
A-tým
08.07.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih vítězného utkání na hřišti Vyšehradu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky si v utkání 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Vyšehradu...
Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!
08.07.2020 | Martin Lísal

Předprodej vstupenek na utkání s Vlašimí!

B r n o - 6, 3, 5, 5. Taková je střelecká bilance Zbrojovky v posledních domácích zápasech. Na...