Trenér Šustr po výhře se Zlínem

Trenér Šustr po výhře se Zlínem

L u h a č o v i c e - Fotbalisté Zbrojovky vstoupili do přípravy vítězně, na hřišti v Luhačovicích porazili Zlín 1:0. Jediný gól padl ve druhé půli, ve které i dle trenéra Šustra předvedla Zbrojovka zlepšený výkon.

"V první půli nám trochu scházela odvaha a lepší součinnost, možná i s ohledem na to, že hrajeme v jiném rozestavení. Druhý poločas byl už lepší, herně jsme jej zvládli a dokázali jsme soupeře dostat pod tlak. Celkově se dá říci, že v první půli byl lepší Zlín, ve druhé my," komentoval.

Výsledná výhra proti prvoligovému soupeři může pro hráče pochopitelně být povzbuzením. "Dokázali si, že když jsou patřičně odvážní, mohou takový zápas bez problémů zvládnout. Platí, že se učíme hrát fotbal tak, abychom vyhrávali. To znamená, že musíme být v defenzivě jistí a nekompromisní, v ofenzivní části už to pak je o kreativitě a odvaze. Pokud to splníme, můžeme uspět a vítězit."

Do utkání naskočily dle plánu dvě takřka kompletní jedenáctky, kromě avizovaných Pachlopníka se Sedlákem scházeli ještě dva hráči. "S Lukášem Magerou jsme byli domluvení, že naskočí až do utkání s Opavou. Šimon Šumbera měl po pondělním tréninku naražený bok a ještě to nebylo stoprocentní, takže měl individuální trénink. Ze zápasu pak ještě odstoupil Martin Zikl, ale věříme, že to nebude nic vážného," řekl k marodce Šustr.

Premiéru v prvním mužstvu si odbyl dvacetiletý stoper Jakub Černín, po boku Petra Pavlíka odehrál druhý poločas. "Pavlasova síla je v tom, jak je schopný řídit si obranu, to i Kubovi hodně pomohlo a odehráli to v klidu. Zlín ve druhé půli mnoho možností k ohrožení naší branky neměl."

Nyní čekají na hráče další tréninky a v neděli zakončí první týden přípravným utkáním s Opavou. Zbyde čas i na něco jiného? "V nejbližších dnech určitě ne, v létě na nějaké netradiční aktivity ani není tolik prostoru. Pokud ovšem hráči projeví přání vyvětrat si hlavy od fotbalu třeba při nějakém jiném sportu, jsme připraveni jim to umožnit," usmívá se kouč. "Ovšem ne na úkor tréninku, protože primární je, abychom se připravili co nejlépe na sezónu."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec
06.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka hostí Třinec

B r n o - Dva dny na regeneraci a je tu další zápas. Zbrojovka přivítá v neděli 7. června Třinec,...
Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera Štepanovského!
A-tým
06.06.2020 | Martin Lísal

Vítkovice, třetí minuta, roh. Čas pro Petera...

B r n o – Na stadionu ve Vítkovicích běží třetí minuta, Zbrojovka zahrává rohový kop – a Peter...
Tribuna Štatl fandí proti Třinci!
A-tým
05.06.2020 | Martin Lísal

Tribuna Štatl fandí proti Třinci!

B r n o - V neděli sehrají Zbrojováci další zápas, v pořadí už čtvrtý po restartu soutěže. Od 17...