Trenér mistrovských žáků Tomáš Abrahám: Kluci si sáhli na dno sil

Trenér mistrovských žáků Tomáš Abrahám: Kluci si sáhli na dno sil

B r n o – Titul v kategorii U13, triumf v republikovém finále v kategorii U14 – a letos s předstihem titul moravskoslezského mistra v kategorii U15. Ročník 2009 má zkrátka sílu a čtyři zápasy před koncem si zajistil znovu po roce účast v celostátním finále.

„Poté, co jsme v minulé sezóně ani jednou neprohráli, se nám i podzim povedlo zahájit na podobné vlně. Od prvních kol jsme se usadili na první pozici, herně jsme celkem dominovalo a první klopýtnutí přišlo až v Jihlavě,“ řekl trenér Abrahám, který „patnáctku“ vede.

„V zimě došlo k určité obměně kádru, čtyři nejlepší hráči odešli do dorostu a tým se doplnil. Chvilku trvalo, než si všechno sedlo a sehráli jsme se, opět jsme dvakrát klopýtli. Ale nebylo to ani tak špatným výkonem, jako spíše vinou individuálních chyb. Baník nás stáhl na tři body, ale v důležitém utkání na jeho hřišti jsme dominovali a vyhráli. Bylo to i díky tomu, že nám s ohledem na zápasový program mohli pomoci právě kluci, co přešli do dorostu, a byli rozdíloví. Zase jsme navýšili náskok a až teď jsme po delší době prohráli. Aktuálně se potýkáme s náročným programem i marodkou, nechceme brát hráče čtrnáctce, která taky hraje o titul, takže kádr teď máme celkem úzký a kluci si sáhli na dno sil.“

Na mladé Zbrojováky čekají poslední čtyři zápasy – a pak v červnu republikové finále. Dost možná opět proti Slavii, která svou soutěž vede o pět bodů. „Teoreticky by nám opět mohli pomoci kluci z dorostu, uvidíme, jaký bude zdravotní stav. Třeba Miky Lužný, jeden z nich, má zlomenou klíční kost, je otázkou, jestli se stihne dát do pořádku. Většina hráčů nastupuje i v akademii, se kterou jsme minulý týden vyhráli akademický pohár, takže toho mají opravdu hodně. Na lavičce máme kluky, co jsou třeba po zranění, nejsou úplně doléčení. Ale tým je charakterově nastavený tak dobře, že to zvládáme,“ těší Abraháma.

další články

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích
A-tým
22.06.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Na úvod přípravy pět branek v Pohořelicích

P o h o ř e l i c e - Zbrojováci zahájili letní přípravu utkáním na hřišti Pohořelic. Hrálo se v...
PREVIEW: V přípravě do Pohořelic
A-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě do Pohořelic

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky načnou letní přípravné zápasy utkáním v Pohořelicích. Hraje se v...
Los už zná také
B-tým
21.06.2024 | Martin Lísal

Los už zná také "béčko"

B r n o - Také B tým už zná rozpis podzimní části MSFL. V prvním utkání se Brňané vydají první...