Tři body se počítají, usmívá se gólman Floder

Tři body se počítají, usmívá se gólman Floder

B r n o – Ve třech po sobě jdoucích zápasech v Třinci se Zbrojovka pokaždé jednou střelecky prosadila. Poprvé podlehla, podruhé remizovala a na třetí pokus z toho byla výhra. Zásluhu na tom má i gólman Jiří Floder, který udržel čisté konto.

„Jsem samozřejmě rád. Za prvé, že jsme tu získali tři body, protože jsme věděli, že to na zdejším hřišti bude hodně náročné, bojovné, navzdory postavení týmů v tabulce. Tři body zvenku se počítají. A za druhé, že jsem po delší době udržel čisté konto, protože jsem to týmu tak trochu dlužil. Takže samé plusy dnes,“ pousmál se po utkání Floder, který nastoupil letos v lize potřetí.

Práci měl v utkání především v závěrech poločasů. První ožehavý moment řešil v momentě, kdy se za míčem řítil Juřena. Floder byl ale u balónu dříve a odehrál jej do bezpečí. „Bylo to za minutu dvanáct, naštěstí to dobře dopadlo,“ oddechl si. A chvilku poté vyrazil Petráňovu ránu po brejku. „Neviděl jsem tu střelu úplně dobře, ale bylo důležité, že jsme to ustáli a ubránili do poločasu s nulou. Druhý poločas byl pak klidnější, práce moc nebylo, až v poslední minutě,“ zmínil Floder další potenciálně nebezpečný moment.

„Jinak to bylo spíš o koncentraci. Nepodcenit žádnou situaci, soustředit se na každý centr, na každou standardku. Se spoluhráči jsme to zvládli, za to jsem rád. V tabulce je to zase o něco veselejší a je to povzbuzení, potřebovali jsme po nepovedeném utkání s Vyškovem zase najet na vítěznou vlnu. Že jsem pak u toho mohl být a pomoci tak týmu, za to jsem rád dvojnásob,“ těší čtyřiadvacetiletého gólmana, který zastoupil zraněného Berkovce.

Většinu druhé půle Floder sledoval z brány snažení svých parťáků, kteří usilovali o druhý gól. „Mohli jsme si závěr udělat klidnější, říkal jsem si, ať nás hlavně nikdo nevytrestá. Kdybychom přidali druhý, bylo by asi po utkání, ale snad jsme si to schovali na příště. Důležité jsou tři body, pro ty jsme sem jeli.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme korunovali dvěma góly
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Fousek po Opavě: Zlepšený výkon po pauze jsme...

B r n o – Adam Fousek orámoval kalendářní rok 2021 dvěma góly na opavském stadionu – a pokaždé se...
Trenér Dostálek po utkání v Opavě
A-tým
04.12.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Opavě

B r n o – Ani týdenní odklad, ani domácí neporazitelnost Opavy, ani nepříliš vydařený první...
Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství si upevnila první příčku!
A-tým
04.12.2021 | Jakub Sabol. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka loupila v Opavě a po dvoubrankovém vítězství...

O p a v a - Zbrojováci zakončili podzim dohrávkou odloženého utkání v Opavě. Díky zlepšenému výkonu...