Trochu nervózní jsem byl, přiznává ligový debutant Malík

Trochu nervózní jsem byl, přiznává ligový debutant Malík

Když Jan Malík nastupoval v 84. minutě duelu proti Spartě na trávník, mnozí z diváků zuřivě listovali programy a hledali jeho jméno. Marně, na soupisce vůbec nebyl. Jasněji měli ti, kteří letos podrobně sledují juniorskou ligu. Malík se tak stal dalším Brňanem, který letos poprvé okusil atmosféru prvoligových bojů. A hned proti Spartě!

Za juniorku letos Malík odehrál 24 zápasů a patří v jejím kádru k nejvytíženějším hráčům. Je defenzivním univerzálem a právě to mu podle všeho zajistilo nominaci na duel proti pražskému celku. „Tušil jsem to už v týdnu, kdy mi bylo řečeno, že se zapojím do přípravy s áčkem. Záleželo i na tom, v jakém zdravotním stavu budou někteří hráči, a postupem doby se to začalo rýsovat. Trenér říkal, že doprostřed hřiště aktuálně moc hráčů nemá, navíc mě z působení u juniorky dobře znal. Já můžu nastoupit i v záloze, což asi rozhodlo, že tu šanci nakonec dostanu,“ prozrazuje.

A nominací to neskončilo, Malík se na hřiště opravdu dostal a připsal si premiérových šest minut v první lize. „Před utkáním jsem byl docela nervózní, ale když jsem šel na hřiště, už jsem to tak nevnímal. Do konce chybělo pár minut, vedli jsme, mělo to tempo a na nervozitu nebyl ani čas. Všechno bylo pochopitelně rychlejší než juniorská liga, ale ten rozdíl už jsem vnímal i na tréninku.“

V dubnu jednadvacetiletý hráč si i za šest minut pobytu na trávníku „užil“ řadu soubojů. „Nakonec byl závěr docela dramatický, létaly tam nakopávané míče a zahrál jsem si víc, než bych čekal. Když v poslední minutě skončil míč v síti, nebylo mi zrovna dobře po těle, ale naštěstí jsem si hned všiml praporku pomezního. Pak po utkání bylo v televizi vidět, že šlo o jasný ofsajd, oddechli jsme si,“ vykládá Malík o chvilce, kdy jemu, spoluhráčům i fanouškům hodně zatrnulo.

V dosavadní kariéře mladého Zbrojováka je účast v duelu se Spartou vrcholem. „V rodině z toho byla událost, táta byl přímo na utkání, takže hned po jeho skončení jsme to probírali. V kariéře jsem toho zatím moc nestihl, tohle řadím asi nejvýš, se Spartou se jedná o prestižní zápasy,“ souhlasí Malík. Ten už byl kontaktován klubovým pokladníkem. „Švanci už se hlásil před zápasem, kdy ještě nebylo úplně jasné, jestli budu hrát. Něco to asi stát bude,“ směje se středeční prvoligový debutant

V průběhu sezony vypadalo, že letos získá i další úspěch – triumf v nově vytvořené juniorské lize. Jenže poslední dobou se juniorce až tak nedaří a Slavia stáhla ztrátu. „Máme na ně ale pořád bod a do konce chybí tři kola, takže je to v naší moci. Věřím, že pokud se nám zase začne dařit střelecky, zvládneme to a ty nepovedené výsledky zlomíme. Uděláme pro to vše, co jen bude možné,“ doufá autor jedné letošní trefy.

Jak již bylo v úvodu nastíněno, Malíkovi je celkem jedno, kde na hřišti nastoupí. „Za juniorku hraju na stoperu, ale zvládnu to i ve středu pole. Momentálně jsme si docela sedli s Tadeášem Zezulou, jsme na sebe zvyklí, on je lepší v soubojích, já zase v rychlosti a dohromady nám to klape,“ komentuje aktuální pozici v kádru juniorky jedna z brněnských nadějí.

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...