U10: Zbrojováci se zúčastnili kvalitního turnaje v Itálii

U10: Zbrojováci se zúčastnili kvalitního turnaje v Itálii

B r n o - Zbrojováci z kategorie U10 se v uplynulých dnech zúčastnili kvalitního turnaje v Itálii. Zahráli si například s Valencií či Juventusem, v celkovém pořadí nakonec obsadili devátou příčku.

"Turnaj jsme zahájili dvěma výhrami proti místním klubům. V těchto zápasech se nám dařilo velmi dobře držet míč, kombinovat a nabíhat si do volných prostorů. Na míči jsme jednoznačně dominovali a soupeřům prakticky nic nedovolili. Oba soupeři volili spíše dlouhé nákopy, které jsme si zvládli pohlídat. Díky dobré hře jsme si tvořili také velké množství šancí a zápasy poměrně brzo rozhodli. Třetí skupinový zápas s Valencií byl podstatně náročnější. Velmi dobře rychlostně a technicky vybavení hráči nám dělali potíže po celé utkání, ale velkou část hry jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Z dobré hry pramenilo i poločasové vedení 2:1, kdy jsme si ke konci poločasu bohužel nepohlídali soupeřův rohový kop. Ve druhé půli jsme nevyužili několik příležitostí a Valencii se nakonec podařilo vyrovnat. Za toto utkání zaslouží kluci obrovský respekt a pochvalu, nezalekli se známého soupeře a ukázali, že i my hrajeme fotbal skvěle," komentovali trenéři Holek a Janík základní skupinu, v níž si vybojovali postup do Zlaté skupiny.

"Tam jsme narazili na velmi kvalitní soupeře. Ve všech těchto utkáních jsme byli herně vyrovnaní, bohužel se nám nedařilo proměňovat šance. Soupeři byli naopak velmi kvalitní v přechodu do protiútoků a také velmi efektivní. Ne všechny výsledky bohužel odpovídají naší předvedené hře, která byla velmi kvalitní a soupeřům určitě dělala potíže. I proto jsme s turnajem celkově nadmíru spokojeni. Ukázali jsme, že i proti silným soupeřům se můžeme porovnávat, což je pro nás důležité. Na turnaji jsme obsadili celkově deváté místo z 24 účastníků, za zády jsme nechali například Manchesterem City. Turnaj se nám herně velmi vydařil a nelze ho hodnotit jinak než pozitivně. Opět jsme si vyzkoušeli velmi náročné zápasy a věříme, že si odneseme spoustu zkušeností, které budeme využívat nadále. Byly to skvělé čtyři dny, které utužily celý tým," doplnili trenéři.

Reprezentovali Zbrojovku: Pohlodek, Baldík, Pospíšil, Otáhal, Sobotka, Tauš, Holek, Hirsch, Horil, Suchánek, Smítalová, Radikovský, Touška, Nguyen. Trenéři Holek st. a Janík.

Výsledky Zbrojovky

  • Zbrojovka - Football club Caserta 12:1
  • Zbrojovka - Sala Bolognese 12:0
  • Zbrojovka - Valencia 2:2
  • Zbrojovka - Empoli 1:8
  • Zbrojovka - S.P.A.L. 2:5
  • Zbrojovka - Donatelo 4:1
  • Zbrojovka - MTK Budapešť 2:4
  • Zbrojovka - Juventus 1:2

další články

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...