V pondělní dohrávce se Zbrojovka představí v Jihlavě

V pondělní dohrávce se Zbrojovka představí v Jihlavě

Zbrojovka se nenachází zrovna v příjemné situaci. Na jaře získala pouze bod a výrazně se propadla tabulkou. Týmy pod ní jsou již na dostřel a tak nezbývá nic jiného, než v Jihlavě vyhrát.

V minulém utkání Zbrojovka podlehla na svém hřišti Hradci Králové, naopak jihlavští fotbalisté, kteří mají v tabulce o dva body více, dokázali naposledy zápase zvítězit nad Mladou Boleslaví. To však bylo již před dvěma týdny, a jak na tom je Jihlava nyní, není jisté, protože její poslední utkání v Ostravě bylo kvůli sněhu odloženo. To nic nemění na faktu, že Zbrojovku nečeká nic jednoduchého.

Náš soupeř

Fotbalový klub byl v Jihlavě založen roku 1948 jako sportovní kroužek PAL Jihlava. Postupem let nabíral na síle a velikosti. Od roku 2000 je pravidelným účastníkem druhé nejvyšší soutěže. Do Gambrinus ligy tým nakoukl poprvé v sezóně 2005/2006, po sezóně však sestoupil.

V minulé sezóně se Jihlava potkala se Zbrojovkou v druhé lize a dokázala proti brněnskému soupeři dvakrát zvítězit a z druhého místa postoupila historicky podruhé do nejvyšší soutěže, ve které se pod Františkem Komňackým prezentuje zatím sympatickými výkony, a to i po odchodu svého kanonýra Stanislava Tecla do Plzně.

Jihlavští však zachránění ještě nejsou, a aby si udrželi odstup od týmů ze spodku tabulky, budou chtít v pondělí bezpodmínečně vyhrát, navíc mají Brnu co oplácet. Podzimní duel Na Srbské vyzněl jasně pro Zbrojovku, která zvítězila 5:1. Dvakrát se mezi střelce zapsali Švancara a Škoda, jednou Pernica. Za Jihlavu skóroval Tecl.

Pro úplnost ještě dodejme, že v sezoně 2005/06 Jihlava vyhrála v Brně 2:1, odveta se obešla bez branek. V minulé sezoně se oba soupeři potkali ve druhé lize, Jihlava zvítězila doma 1:0 a venku 2:0. Šťastnější byla i v zimní přípravě (4:0).

Mezi opory týmu patří brankářská legenda Jaromír Blažek a špílmachr Václav Koloušek, který v minulé sezóně oblékal brněnský dres. Za zmínku také stojí další bývalý zbrojovák Václav Tomeček, obránce Ondřej Šourek nebo talentovaný Lukáš Masopust s Václavem Vašíčkem.

Situace Brna

Brněnská marodka se pomalu vyprazdňuje. Kromě dlouhodobě zraněného Glasera a Avdiče jsou všichni členové "A" týmu v pořádku. Lutonský s Markovičem už nastoupili proti Hradci a Frejlach je již také plně připraven naskočit do hry. Po vleklém zranění nastoupil v týdnu za Líšeň i krajní obránce Miroslav Král.

Oficiální fanklub ve spolupráci s klubem také vypravuje autobus do Jihlavy, který je zcela ZDARMA (a v tuto chvíli již beznadějně plný). Moravské derby, které má na programu výkop v 18:00, bude velice důležité a bude potřeba každého brněnského hlasu!

Sestava Jihlavy v zápase proti Mladé Boleslavi

Blažek – Vaculík, Tlustý, Šourek, Čvirik – Masopust (74. Kučera), Rada, Jungr (90. Vaněček), Koloušek, Kosak (65. Tomeček) – Šimonek.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...